Finały Next Gen ATP: Tiafoe bezradny w starciu z Munarem. Hurkacz z szansami na półfinał

Jaume Munar pokonał w trzech setach Francesa Tiafoe w Finałach Next Gen ATP. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu Hubert Hurkacz nie stracił szans na awans do półfinału.
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Jaume Munar

W pierwszym czwartkowym meczu w Finałach Next Gen ATP doszło do starcia Francesa Tiafoe z Jaume Munarem. Zwycięstwo w trzech setach dałoby Amerykaninowi awans do półfinału. Wygrał jednak Hiszpan 4:1, 4:3(3), 4:1 w niespełna godzinę.

Już w pierwszym serwisowym gemie Tiafoe miał małe problemy, ale decydujący punkt przy 40-40 padł jego łupem (kończący forhend). Od początku meczu nie brakowało długich wymian, w których przewagę uzyskiwał Munar. Jedna z nich, zwieńczona wolejem, dała Hiszpanowi przełamanie na 3:1. Seta zakończył utrzymując podanie do zera.

Na otwarcie II partii Tiafoe od 40-15 stracił dwa punkty, ale zdobył decydujący przy 40-40. Poza tym serwujący nie mieli problemów. Amerykanin był solidniejszy w wymianach, ale wciąż nie znalazł sposobu na przełamanie rywala. W tie breaku Munar popisał się genialnym minięciem bekhendowym. As dał Hiszpanowi prowadzenie 5-2 i nie oddał przewagi. Przy 6-3 pokazał nadzwyczajną pracę w defensywie i seta zwieńczył krosem forhendowym po dobiegnięciu do woleja rywala.

W poczynaniach Tiafoe było za dużo pośpiechu, a za mało przemyślanych zagrań. W drugim gemie III seta od 30-0 stracił cztery punkty. Wyrzucił forhend, a przy break poincie poszedł do siatki po niezbyt dobrym serwisie i Munar wymusił na nim błąd szybkim returnem. Po obronie dwóch break pointów (dwa wygrywające serwisy) Hiszpan wyszedł na 3:0. Świetnie czytający grę, imponujący solidnością na linii końcowej i skutecznością przy siatce tenisista z Majorki nie dał sobie odebrać przewagi. Mecz zakończył gemem serwisowym do zera.

W trwającym 56 minut spotkaniu Munar zaserwował siedem asów i zdobył 41 z 46 punktów przy własnym podaniu. Hiszpan obronił dwa break pointy, a sam wykorzystał dwie z czterech szans na przełamanie.

Dzięki takiemu rozstrzygnięciu szans na awans nie stracił Hubert Hurkacz. Polak musi pokonać Stefanosa Tsitsipasa, który jest już pewny gry w półfinale. Mecz ten odbędzie się o godz. 21:00.