WTA Challenger Tajpej: Fręch i Schoofs wygrały emocjonującą bitwę i są w ćwierćfinale

Magdalena Fręch i Holenderka Bibiane Schoofs obroniły piłkę meczową i awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej challengera WTA w Tajpej.

Magdalena Fręch Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch w tym tygodniu bierze udział w challengerze WTA w Tajpej. W deblu jej partnerką jest Bibiane Schoofs. We wtorek Polka i Holenderka stoczyły emocjonującą batalię z Ying-Ying Duan i Jia-Jing Lu. Pokonały Chinki 6:4, 5:7, 12-10 po obronie piłki meczowej.

Trzy ostatnie gemy pierwszej partii zakończyły się przełamaniem. Dwa z nich uzyskały Fręch i Schoofs. W drugim secie Polka i Holenderka nie wykorzystały prowadzenia 5:2. Początek super tie breaka należał do Duan i Lu, które wyszły na 5-2. Później do głosu doszły Fręch i Schoofs, które przy 9-7 miały dwie piłki meczowe. Straciły trzy punkty z rzędu, ale trzy kolejne padły ich łupem.

W ciągu 92 minut obie pary uzyskały po trzy przełamania. Fręch i Schoofs zdobyły o siedem punktów mniej (68-75), ale te najważniejsze powędrowały na ich konto.

Polka i Holenderka notują drugi wspólny występ w tym roku. Miesiąc temu wygrały turniej ITF w Joue-les-Tours (Francja). W ćwierćfinale challengera w Tajpej ich rywalkami będą rozstawione z numerem czwartym Rosjanki Olga Doroszyna i Natela Dżalamidze.

W środę Fręch przystąpi do rywalizacji w singlu. Około godz. 9:00 czasu polskiego zmierzy się z 19-letnią Jeleną Rybakiną, która zmieniła barwy narodowe i od czerwca reprezentuje Kazachstan, a nie Rosję. Na początku roku w Petersburgu tenisistka z Moskwy pokonała Caroline Garcię i odniosła pierwsze zwycięstwo nad rywalką z Top 10 rankingu.

Taipei OEC Open, Tajpej (Tajwan)
WTA 125K Series, kort dywanowy w hali, pula nagród 125 tys. dolarów
wtorek, 13 listopada

I runda gry podwójnej:

Magdalena Fręch (Polska) / Bibiane Schoofs (Holandia) - Ying-Ying Duan (Chiny) / Jia-Jing Lu (Chiny) 6:4, 5:7, 12-10

Czy Magdalena Fręch i Bibiane Schoofs awansują do półfinału?