Roland Garros: Porażka Fyrstenberga i Matkowskiego

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (nr 6) na drugiej rundzie zakończyli swój udział w turnieju gry podwójnej wielkoszlemowego French Open (z pulą nagród 7,32 mln euro). Polacy ulegli Hiszpanom Marcowi Lopezowi i Tommy'emu Robredo 4:6, 6:4, 4:6.

Lopez i Robredo w pierwszym secie objęli prowadzenie 3:1, a następnie 5:3. W dziewiątym gemie Fyrstenberg i Matkowski obronili dwie piłki setowe, a następnie zapisali na swoje konto czwartego gema. Hiszpanie na więcej jednak Polakom nie pozwolili i zakończyli pierwszego seta po 32 minutach. W całym secie Polacy nie wykorzystali żadnego z czterech break pointów. Do zwycięstwa Lopezowi i Robredo wystarczyło jedno przełamanie.

Drugiego seta Hiszpanie rozpoczęli od przełamania w trzecim gemie, ale Polacy zniwelowali stratę i wygrywając dziewiątego gema po długiej grze na przewagi wyszli na prowadzenie 5:4, a następnie przełamali rywali i doprowadzili do trzeciego seta. Tym razem Fyrstenberg i Matkowski mieli 100 proc. skuteczność wykorzystania break pointów (dwa z dwóch).

W trzecim gemie trzeciego seta Fyrstenberg i Matkowski znowu dali się przełamać i po raz kolejny musieli gonić rywali. Niestety Polakom nie udało się się odrobić straty breaka (nie mieli nawet jednego break pointa) i to Hiszpanie zagrają w trzeciej rundzie.

Roland Garros, Paryż
Wielki Szlem, pula nagród 7,32 mln euro
piątek, 29 maja 2009
wyniki, mężczyźni:

druga runda gry podwójnej:

Marc Lopez/Tommy Robredo (Hiszpania) - Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (Polska, 6) 6:4, 4:6, 6:4