Puchar Hopmana: świetne otwarcie gospodarzy. Australia pokonała Francję

Australia w składzie Matthew Ebden i Ashleigh Barty pokonała 2:1 reprezentujących Francję Lucasa Pouille'a i Alize Cornet w meczu pierwszej kolejki zmagań w Grupie A w rozgrywanym na korcie twardym w Perth Pucharze Hopmana 2019.

Marcin Motyka
Ashleigh Barty i Matthew Ebden Getty Images / Paul Kane / Na zdjęciu: Ashleigh Barty i Matthew Ebden
Już pierwszego dnia Pucharu Hopmana 2019 miejscowi kibice przeżywali spore emocje. W sobotni wieczór lokalnego czasu na korcie RAC Arena pojawili się tenisiści gospodarzy, Matthew Ebden i Ashleigh Barty, by w meczu inauguracyjnej kolejki Grupy A zawodów w Perth zmierzyć się z drużyną Francji - Lucasem Pouille'em i Alize Cornet.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Australijczyków. W pierwszej grze, singlu kobiet, Barty pokonała Cornet 7:5, 6:3. - Takie mecze zawsze są niezwykle trudne. Wiedziałam, że muszę być przygotowana na to, że będę musiała przebić milion piłek. Ale jestem bardzo zadowolona - powiedziała 22-latka z Ipswich.

Kropkę nad "i na triumfie gospodarzy postawił Ebden. Tenisista z Perth wygrał z wyżej notowanym Pouille'em 3:6, 7:6(5), 6:2. - Lucas grał bardzo szybko i bardzo mocno serwował. Ja starałem się odpowiadać tym samym. Może byłem nieco bardziej agresywny oraz częściej atakowałem przy siatce i w drugim, a także w trzecim secie dało to efekt - skomentował.

Francja honorowy punkt zdobyła w rozgrywanej w skróconej formule (do czterech wygranych gemów w secie i bez gry na przewagi w gemach) grze mieszanej, w której Pouille i Cornet ograli parę Ebden / Barty 4:3(4), 4:2.

W drugiej kolejce, w środę, Australia zagra z Hiszpanią. Francja natomiast zmierzy się z Niemcami. Zwycięzca grupy awansuje do finału.

Australia - Francja 2:1, RAC Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa A
sobota, 29 grudnia

Gra 1.: Ashleigh Barty - Alize Cornet 7:5, 6:3
Gra 2.: Matthew Ebden - Lucas Pouille 3:6, 7:6(5), 6:2
Gra 3.: Matthew Ebden / Ashleigh Barty - Lucas Pouille / Alize Cornet 3:4(3), 2:4