WTA Auckland: Venus Williams górą w starciu wielkoszlemowych mistrzyń. Awans Julii Goerges

Venus Williams pokonała w trzech setach Wiktorię Azarenkę w I rundzie turnieju WTA International w Auckland. Pierwszy mecz wygrała broniąca tytułu Julia Goerges.

Venus Williams Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Venus Williams
W I rundzie imprezy w Auckland doszło do starcia wielkoszlemowych mistrzyń. Venus Williams (WTA 39) zdobyła siedem największych tytułów (pięć w Wimbledonie i dwa w US Open), a Wiktoria Azarenka (WTA 51) to dwukrotna mistrzyni Australian Open. Amerykanka pokonała Białorusinkę 6:3, 1:6, 6:3. W trzecim secie tenisistka z Palm Beach Garden oddała podanie przy 2:2, ale zdobyła cztery gemy z rzędu.

W trwającym dwie godziny i 11 minut spotkaniu Azarenka zaserwowała dziewięć asów i popełniła siedem podwójnych błędów. Przy swoim drugim podaniu zdobyła tylko 11 z 41 punktów. Obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Williams podwyższyła na 5-2 bilans meczów z Białorusinką i w II rundzie zmierzy się ze swoją rodaczką, Lauren Davis.

Julia Görges (WTA 14) pokonała 6:0, 6:4 Johannę Larsson (WTA 75). W ciągu 57 minut Niemka zaserwowała siedem asów i zdobyła 20 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie obrończyni tytułu spotka się ze swoją rodaczką Moną Barthel (WTA 77), która posłała dziewięć asów i wygrała 6:2, 7:6(1) z Silvią Soler (WTA 190).

Su-Wei Hsieh (WTA 28) pokonała 6:2, 6:3 Polonę Hercog (WTA 85). W ciągu 63 minut Tajwanka zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji. Barbora Strycova (WTA 33) prowadziła 6:2, 4:2, a ostatecznie wygrała 6:2, 6:7(5), 6:3 z Taylor Townsend (WTA 90). Czeszka obroniła sześć z siedmiu break pointów. Kirsten Flipkens (WTA 47) straciła cztery gemy w spotkaniu z Sachią Vickery (WTA 101). Belgijka zgarnęła 32 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Petra Martić (WTA 32) przegrała 5:7, 6:2, 2:6 z Sofią Kenin (WTA 52). Chorwatka zaserwowała 11 asów, ale pięć razy została przełamana, a sama wykorzystała tylko cztery z 11 break pointów. Bianca Andreescu (WTA 152) posłała siedem asów i pokonała 6:4, 7:6(6) Timeę Babos (WTA 59).

Alison van Uytvanck (WTA 49) prowadziła 4:3 z Bibiane Schoofs (WTA 174), ale skręciła kostkę i skreczowała. Meczu nie dokończyła również Jana Cepelova (WTA 188). Słowaczka, która w finale eliminacji pokonała Igę Świątek, przegrywała 2:6, 0:3 z Amandą Anisimovą (WTA 96) i zeszła z kortu.

Bibiane Schoofs (Holandia, Q) - Alison van Uytvanck (Belgia, 8) 3:4 i krecz
Mona Barthel (Niemcy) - Silvia Soler (Hiszpania, Q) 6:2, 7:6(1)
Bianca Andreescu (Kanada, Q) - Timea Babos (Węgry) 6:4, 7:6(6)
Amanda Anisimova (USA, WC) - Jana Cepelova (Słowacja, Q) 6:2, 3:0 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Venus Williams awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Auckland?