WTA Shenzhen: Aryna Sabalenka i Maria Szarapowa zmierzą się o półfinał. Awans Moniki Niculescu

Aryna Sabalenka pokonała Jekaterinę Aleksandrową i spotka się z Marią Szarapową w ćwierćfinale turnieju WTA International w Shenzhen.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
W I rundzie Aryna Sabalenka (WTA 13) wróciła ze stanu 3:6, 0:3 w meczu z Tatjaną Marią. W środę Białorusinka już takich problemów nie miała. Wygrała 6:3, 6:3 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 73) po 72 minutach. Rosjanka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. Sabalenka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów.

W ćwierćfinale Białorusinka zmierzy się z Marią Szarapową (WTA 29). Rosjanka napotkała na opór ze strony Xinyu Wang (WTA 309). W pierwszym secie była liderka rankingu z 2:5 wyrównała na 5:5 po obronie czterech piłek setowych, ale przegrała go 6:7(4). W drugiej partii Chinka prowadziła 2:0 i miała break pointa na 3:0, ale straciła pięć gemów z rzędu. To był koniec meczu, bo skurcze uniemożliwiły 17-letniej reprezentantce gospodarzy kontynuowanie gry.

Yafan Wang (WTA 70) pokonała 3:6, 6:4, 6:4 Ons Jabeur (WTA 60). W trwającym dwie godziny i minutę spotkaniu Chinka obroniła 12 z 16 break pointów i zdobyła o 11 punktów więcej od Tunezyjki (104-93). Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W Australian Open 2015 z wygranej cieszyła się Jabeur.

O półfinał Wang zagra z Moniką Niculescu (WTA 99), która zwyciężyła 6:7(2), 6:3, 6:4 Kristynę Pliskovą (WTA 94). W pierwszym secie Rumunka nie wykorzystała prowadzenia 5:3, a w drugim wróciła ze stanu 0:2. W decydującej partii od 4:1 straciła trzy gemy, ale dwa kolejne padły jej łupem. W trwającym dwie godziny i 23 minuty meczu Niculescu uzyskała sześć przełamań.

Monica Niculescu (Rumunia, Q) - Kristyna Pliskova (Czechy) 6:7(2), 6:3, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Shenzhen?