WTA Shenzhen: Aryna Sabalenka w półfinale po kreczu Marii Szarapowej. Awans Wiery Zwonariowej

Aryna Sabalenka i Maria Szarapowa zmierzyły się w ćwierćfinale turnieju WTA International w Shenzhen. Mecz zakończył się kreczem Rosjanki. Do półfinału awansowała Wiera Zwonariowa.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
W czwartek mecz Aryny Sabalenki (WTA 13) z Marią Szarapową (WTA 29) nie odbył się z powodu deszczu. Dzień później ich starcie nie dostarczyło spodziewanych emocji. Białorusinka prowadziła 6:1, 4:2 i Rosjanka skreczowała z powodu kontuzji lewego uda. W ciągu 78 minut tenisistka z Mińska zaserwowała pięć asów i obroniła siedem z ośmiu break pointów. Było to ich drugie spotkanie. Dwa lata temu w finale w Tiencinie wygrała Szarapowa.

W półfinale Sabalenka zmierzy się z Yafan Wang (WTA 70), która zwyciężyła 2:6, 7:6(4), 6:1 Monikę Niculescu (WTA 99). Chinka wróciła ze stanu 2:6, 3:5, a później z 0-2 w tie breaku drugiego seta. W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu reprezentantka gospodarzy zdobyła o 12 punktów więcej (97-85).

Wiera Zwonariowa (WTA 109) wygrała 4:6, 7:5, 6:3 z Weroniką Kudermetową (WTA 133). W ciągu dwóch godzin i 54 minut finalistka Wimbledonu i US Open 2010 obroniła siedem z 10 break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań. Była wiceliderka rankingu osiągnęła pierwszy półfinał w głównym cyklu od września 2017 roku (Taszkent).

Kolejną rywalką Zwonariowej będzie Alison Riske (WTA 62), która pokonała 7:5, 6:1 Soranę Cirsteę (WTA 84). W pierwszym secie Amerykanka wróciła ze stanu 1:4. Od 3:5 zdobyła 10 z 11 kolejnych gemów. Tenisistka z Nashville poprawiła na 3-4 bilans spotkań z Rumunką i powalczy o trzeci finał w Shenzhen (2016, 2017).

W sobotę o godz. 3:00 czasu polskiego na dwóch kortach rozpoczną się półfinały. Finał odbędzie się tego samego dnia, nie wcześniej niż o godz. 7:00.