WTA Hobart: Magda Linette w turnieju głównym po maratonie. Polka zmierzy się z Marią Sakkari

Magda Linette pokonała w trzech setach Ukrainkę Katerynę Kozłową i awansowała do turnieju głównego WTA International w Hobart. W I rundzie Polka zagra z Greczynką Marią Sakkari.

Magda Linette Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette (WTA 81) przeszła dwustopniowe kwalifikacje do imprezy w Hobart. W sobotę oddała trzy gemy Australijce Seone Mendez. W niedzielę Polka pokonała 7:6(7), 6:7(5), 6:4 Katerynę Kozłową (WTA 98) po trzech godzinach i 24 minutach walki.

W pierwszym secie Ukrainka z 1:4 wyrównała na 4:4. Przy 5:5 Linette odparła cztery break pointy, z czego trzy przy 0-40, a w tie breaku wróciła z 0-2. Polka wykorzystała czwartą piłkę setową. W drugiej partii poznanianka prowadziła 3:1, ale tym razem pogoń Kozłowej zakończyła się powodzeniem. Za ósmym setbolem wyrównała na 1-1.

W decydującej odsłonie Ukrainka była bliżej zwycięstwa, bo prowadziła 3:1 i miała trzy break pointy na 4:1. Jednak Linette zdobyła pięć z sześciu kolejnych gemów i weszła do głównej drabinki.

W blisko 3,5-godzinnym maratonie miało miejsce dziewięć przełamań, z czego pięć dla Linette. Polka obroniła 15 z 19 break pointów. O trzy punkty więcej zdobyła Kozłowa (140-137).

Linette po raz drugi zagra w turnieju głównym w Hobart. W ubiegłym roku odpadła w I rundzie po porażce z Chinką Shuai Zhang. Tym razem Polka zmierzy się z Greczynką Marią Sakkari (WTA 41), rozstawioną z numerem czwartym.

Hobart International, Hobart (Australia)