Bernard Tomic zaskoczył Nicka Kyrgiosa. I to przy piłce meczowej! (wideo)

W środę na korcie w Melbourne doszło w ramach pokazowego turnieju Kooyong Classic 2019 do interesującego pojedynku. Bernard Tomic i Nick Kyrgios zadbali o to, aby publiczność nie wyszła z tego meczu rozczarowana.

Rafał Smoliński
Bernard Tomic Getty Images / Darrian Traynor / Na zdjęciu: Bernard Tomic

Starcie dwóch niesfornych postaci australijskiego tenisa cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony fanów. Niewykluczone, że obaj spotkają się ze sobą już w I rundzie Australian Open 2019. O tym jednak zadecyduje czwartkowe losowanie. Na razie panowie zagrali ze sobą towarzysko.

W środę sprawy na korcie potoczyły się błyskawicznie, bowiem pojedynek trwał zaledwie 45 minut. To, co wzbudziło największe emocje, wydarzyło się przy piłce meczowej. Podający Bernard Tomic posłał sprytny oddolny serwis pomiędzy nogami, a zdezorientowany Nick Kyrgios nawet nie ruszył do piłki. Zaskoczony był również sędzia, który dopiero po chwili wygłosił formułę "gem, set i mecz".

Tomic pokonał Kyrgiosa 6:3, 6:4. We wcześniejszym pojedynku rozegranym w Melbourne Chorwat Marin Cilić wygrał z Kevinem Andersonem z RPA 6:3, 4:6, 15-13. Natomiast na koniec zmierzyli się jeszcze Australijczycy Marc Polmans i Alexei Popyrin, którzy zostali nagrodzeni dziką kartą do Australian Open 2019. Ten pierwszy zwyciężył ostatecznie 4:6, 6:1, 14-12. W pojedynku pań Chinka Shuai Peng pokonała Australijkę Ajlę Tomljanović 6:3, 6:4.

Czy obejrzał(a)byś mecz Nick Kyrgios - Bernard Tomic podczas Australian Open 2019?