WTA Hobart: Alize Cornet zatrzymała pogromczynię Magdy Linette. Awans Belindy Bencić

Alize Cornet pokonała Belgijkę Greet Minnen w ćwierćfinale turnieju WTA International w Hobart. Do półfinału awansowała Belinda Bencić.

Alize Cornet Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Alize Cornet
Greet Minnen (WTA 346) osiągnęła ćwierćfinał w debiucie w turnieju WTA. W II rundzie Belgijka wyeliminowała Magdę Linette. W czwartek jej marsz w Hobart zakończyła Alize Cornet (WTA 47). Francuzka wygrała 6:1, 6:4 po 77 minutach. Tenisistka z Nicei wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Belinda Bencić (WTA 55) pokonała 7:6(2), 6:3 Dajanę Jastremską (WTA 59). W pierwszym secie Ukrainka z 1:4 wyszła na 5:4 i miała dwie piłki setowe. W 10. gemie Szwajcarka od 15-40 zdobyła cztery punkty, a kilka minut później tie break należał do niej. W drugiej partii wróciła z 0:2. W ciągu 80 minut Bencić zaserwowała sześć asów i wykorzystała cztery z ośmiu break pointów.

Sofia Kenin (WTA 56) zwyciężyła 7:5, 7:5 Kirsten Flipkens (WTA 49) w dniu 33 urodzin Belgijki. W trwającym godzinę i 41 minut meczu Amerykanka zdobyła 36 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie cztery z 12 okazji i osiągnęła trzeci półfinał w głównym cyklu.

Anna Karolina Schmiedlova (WTA 77) pokonała 7:5, 7:5 Irinę-Camelię Begu (WTA 76). Słowaczka w obu setach wróciła ze stanu 3:5. W trwającym godzinę i 47 minut meczu było 12 przełamań, z czego siedem dla tenisistki z Bratysławy.

W półfinale Cornet zmierzy się z Kenin, a Bencić zagra ze Schmiedlovą. W ubiegłym roku Francuzka pokonała Amerykankę w kwalifikacjach do turnieju w Cincinnati. Szwajcarka pięć lat temu zwyciężyła Słowaczkę w eliminacjach do imprezy w Eastbourne.

Hobart International, Hobart (Australia)