WTA Hobart: Cornet bez finału. Kenin i Schmiedlova zmierzą się o tytuł

Sofia Kenin i Anna Karolina Schmiedlova spotkają się w finale turnieju WTA International w Hobart. Amerykanka wyeliminowała Francuzkę Alize Cornet, a Słowaczka pokonała Szwajcarkę Belindę Bencić.

Sofia Kenin Getty Images / Hannah Peters / Na zdjęciu: Sofia Kenin
Alize Cornet (WTA 47) miała szansę na drugi finał w Hobart. W 2016 roku triumfowała w tej imprezie po zwycięstwie nad Eugenie Bouchard. Jednak tym razem została zatrzymana w półfinale. W piątek Francuzka przegrała 2:6, 4:6 z Sofią Kenin (WTA 56). Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym sezonie w kwalifikacjach w Cincinnati lepsza okazała się Cornet.

W drugim secie Kenin wróciła ze stanu 0:3. W trwającym 79 minut spotkaniu Amerykanka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie. Zdobyła 33 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Anna Karolina Schmiedlova (WTA 77) zwyciężyła 7:6(2), 4:6, 6:2 Belindę Bencić (WTA 55). W ciągu dwóch godzin i 30 minut Słowaczka zaserwowała siedem asów i zgarnęła 46 z 65 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie sześć z 11 okazji. Tenisistki te spotkały się po raz drugi. W 2014 roku w kwalifikacjach w Eastbourne również wygrała Schmiedlova.

Słowaczka w swojej karierze zdobyła tytuły w Katowicach i Bukareszcie (2015) oraz w Bogocie (2018). Jedyny finał przegrała w 2015 roku w Rio de Janeiro, gdy nie poradziła sobie z Sarą Errani. Schmiedlova to była 26. rakieta globu. Kenin to finalistka juniorskiego US Open 2015. W ubiegłym sezonie Amerykanka zadebiutowała w Top 100 rankingu. W Hobart osiągnęła pierwszy singlowy finał w głównym cyklu. W ubiegłym tygodniu w Auckland triumfowała w grze podwójnej w parze z Eugenie Bouchard.

W sobotę dojdzie do drugiej konfrontacji Kenin i Schmiedlovej. W ubiegłym roku w kwalifikacjach w New Haven wygrała Amerykanka. Finał w Hobart rozpocznie się o godz. 3:00 czasu polskiego.

Hobart International, Hobart (Australia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 11 stycznia

półfinał gry pojedynczej:

Sofia Kenin (USA) - Alize Cornet (Francja, 6) 6:2, 6:4
Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) - Belinda Bencić (Szwajcaria) 7:6(2), 4:6, 6:2