Australian Open: miłe złego początki. Linette i Tomljanović rozbite w drugim i trzecim secie

Magda Linette i Ajla Tomljanović były górą w pierwszym secie meczu z Alize Cornet i Petrą Martić, ale później przegrały 12 gemów z rzędu i na I rundzie zakończyły udział w grze podwójnej Australian Open 2019.
Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette i Alize Cornet w przeszłości rywalizowały wspólnie w wielkoszlemowych turniejach. Dwa razy wystąpiły w Australian Open. W 2016 odpadły w I, a w 2017 roku w II rundzie. Tym razem znalazły się po przeciwnych stronach siatki. Polka i Australijka Ajla Tomljanović przegrały 6:2, 0:6, 0:6 z Francuzką i Chorwatką Petrą Martić.

W pierwszym secie Linette i Tomljanović uzyskały dwa przełamania. W dwóch kolejnych partiach sześć razy straciły podanie. Nie brakowało w nich gemów granych na przewagi, ale wszystkie padły łupem Cornet i Martić.

W trwającym 84 minuty spotkaniu Francuzka i Chorwatka odparły sześć z ośmiu break pointów, a same zamieniły na przełamanie sześć z 13 okazji. Zdobyły 81 ze 139 rozegranych punktów.

Linette i Tomljanović również z singla odpadły w I rundzie. Polka nie miała szans w starciu z Naomi Osaką, a Australijka przegrała z Johanną Kontą po maratonie. W ubiegłym sezonie poznanianka i tenisistka z antypodów dotarły razem do III rundy US Open.

W środę Martić awansowała do III rundy w singlu. W piątek jej rywalką będzie Sloane Stephens. W czwartek drugi mecz rozegra Cornet. Tenisistka z Nicei zmierzy się z Venus Williams. W II rundzie debla Chorwatka i Francuzka spotkają się z Rumunkami Iriną-Camelią Begu i Mihaelą Buzarnescu lub Australijkami Lizette Cabrerą i Jaimee Fourlis.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 60,5 mln dolarów australijskich
środa, 16 stycznia

I runda gry podwójnej kobiet:

Alize Cornet (Francja) / Petra Martić (Chorwacja) - Magda Linette (Polska) / Ajla Tomljanović (Australia) 2:6, 6:0, 6:0

Czy Magda Linette powinna częściej występować w deblu?