Australian Open: Grigor Dimitrow weryfikuje rekonwalescentów. Taylor Fritz wygrał z Gaelem Monfilsem

Grigor Dimitrow w czterech setach pokonał Pablo Cuevasa w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Melbourne wielkoszlemowego Australian Open 2019. Do 1/16 finału awansowali też Karen Chaczanow i Taylor Fritz, który wygrał z Gaelem Monfilsem.

Marcin Motyka
Grigor Dimitrow Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow
Grigor Dimitrow w Australian Open 2019 weryfikuje możliwości tenisistów, którzy próbują odbudować swoją dyspozycję po absencjach spowodowanych kontuzjami. W I rundzie Bułgar wyeliminował rozgrywającego w Melbourne swój pierwszy turniej od sierpnia 2017 roku Janko Tipsarevicia, natomiast w 1/32 finału zmierzył się z Pablo Cuevasem. Urugwajczyk w ubiegłym sezonie pauzował przez kilka miesięcy z powodu kontuzji stopy i w efekcie po czterech latach wypadł z czołowej "50" rankingu.

Dimitrow rozpoczął środowy mecz najlepiej, jak mógł - od przełamania i wyjścia na prowadzenia 3:0. To pozwoliło mu wygrać pierwszego seta, ale od drugiego już miał spore problemy. Cuevas bowiem podniósł poziom swojej gry i popełniał mniej błędów, natomiast Bułgar zaczął mieć kłopoty ze złapaniem odpowiedniego rytmu oraz z właściwym doborem uderzeń. Ostatecznie jednak, mimo trudności, tenisista z Chaskowa opuszczał kort jako wygrany. Zwyciężył 6:3, 6:7(5), 6:3, 7:5.

Rozstawiony z numerem 20. Dimitrow, półfinalista Australian Open sprzed dwóch lat i zeszłoroczny ćwierćfinalista, w ciągu 169 minut gry zapisał na swoim koncie osiem asów, trzy przełamania i 57 zagrań kończących. Kolejnym rywalem Bułgara będzie Thomas Fabbiano, który zadebiutuje poziomie 1/16 finału imprezy Wielkiego Szlema. Włoch po super tie breaku piątego seta wygrał ponad trzyipółgodzinną batalię z Reillym Opelką.

Z kolei broniący tytułu Roger Federer w III rundzie zmierzy się z Taylorem Fritzem. 21-letni Amerykanin pokonał 6:3, 6:7(8),7:6(6), 7:6(5) oznaczonego numerem 30. Gaela Monfilsa i pierwszy raz w karierze zameldował się w 1/16 finału Australian Open.

Po raz pierwszy dwa mecze w jednej edycji turnieju w Melbourne wygrał również Karen Chaczanow. 21-letni Rosjanin, jeden z czołowych tenisistów młodego pokolenia, w środę bez straty sera poradził sobie z Yoshihito Nishioką. Rozstawiony z numerem dziesiątym Chaczanow zaserwował 16 asów, wykorzystał siedem z 15 break pointów i posłał 49 uderzeń kończących.