Australian Open: juniorzy na start. W Melbourne wystąpi troje Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Wojciech Marek
East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Wojciech Marek
zdjęcie autora artykułu

Martyna Kubka, Stefania Rogozińska-Dzik i Wojciech Marek wystąpią w głównej drabince juniorskiej edycji Australian Open 2019. W eliminacjach bez powodzenia startował Piotr Pawlak.

Pierwsze mecze singla zostaną rozegrane w sobotę. Nasz jedynak w turnieju chłopców, bytomianin Wojciech Marek, zmierzy się w tym dniu z reprezentantem RPA Joubertem Kloppertem. W przypadku zwycięstwa możliwe będzie już spotkanie z oznaczonym "dziewiątką" Amerykaninem Cannonem Kingsleyem.

W sobotę na kort wyjdzie również Martyna Kubka. Podopieczna Bogdana Dzudzewicza jak burza przeszła przez dwustopniowe eliminacje, pokonując kolejno Australijkę Tinę Nadine Smith 6:2, 6:2 i Amerykankę Sashę Wood 6:1, 6:2. Teraz, w meczu I rundy głównej drabinki, Polka skrzyżuje rakiety z Japonką Moyuką Uchijimą.

Dopiero w niedzielę pierwszy mecz w turnieju rozegra Stefania Rogozińska-Dzik. Reprezentantka warszawskiej Legii spotka się na inaugurację z Australijką Charlotte Kempenaers-Pocz. Jeśli odniesie dwa zwycięstwa, to będzie mogła zagrać z najwyżej rozstawioną w zawodach dziewcząt Dunką Clarą Tauson, która ma wystąpić w Pucharze Federacji w Zielonej Górze.

W eliminacjach singla chłopców bez powodzenia startował Piotr Pawlak. 17-letni tenisista warszawskiej Mery zmierzył się w I rundzie z Khololwamem Montsim i przegrał z reprezentantem RPA 4:6, 5:7.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: szalone wyzwanie gwiazd PSG. Triumfujący Neymar!

Źródło artykułu: