Roberto Bautista: Walczyłem do końca, ale nie wystarczyło

- Walczyłem do końca, ale nie wystarczyło - mówił Roberto Bautista po porażce ze Stefanosem Tsitsipasem w ćwierćfinale Australian Open 2019. Hiszpan w Melbourne uzyskał swój najlepszy wielkoszlemowy rezultat.

Marcin Motyka
Roberto Bautista Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Roberto Bautista
Roberto Bautista przegrał w ćwierćfinale Australian Open 2019 5:7, 6:4, 4:6, 6:7(2) ze Stefanosem Tsitsipasem. - Myślę, że był to bardzo wyrównany pojedynek. Tsitsipas grał bardzo dobrze. Ja miałem swoje szanse w pierwszym i w trzecim secie, ale oba przegrałem i to mogło być kluczowe dla losów spotkania - mówił na konferencji prasowej.

Hiszpan ocenił, że stracona trzecia partia, w której prowadził już 4:2, kosztowała go porażkę w całym meczu. - Po tym, jak on odrobił stratę przełamania, zyskał dużą pewność siebie. Kiedy przegrałem trzeciego seta, wiedziałem, że muszę włożyć ogromny wysiłek w to, aby starać się wygrać ten mecz. Walczyłem do końca, ale nie wystarczyło.

Ćwierćfinał w Melbourne to dla 29-latka z Castellon najlepszy wynik w turniejach wielkoszlemowych. - Rozegrałem tutaj trzy pięciosetowe mecze i czułem zmęczenie. Ale to mój najlepszy występ w Wielkim Szlemie i jestem szczęśliwy z tego, jak grałem w tym turnieju.

Zapytany, czy jego wtorkowy pogromca ma szansę na tytuł w Australian Open 2019, Bautista odparł: - Jest kompletnym tenisistą. Ma dobry forhend, bekhend i serwis. Ma jeszcze czas, by się rozwijać i nabrać doświadczenia. Może grać w finałach takich turniejów, ale moimi faworytami są Rafa Nadal i Novak Djoković.

Czy w przyszłości Roberto Bautista awansuje do wielkoszlemowego półfinału?