Challenger Quimper: koniec serii Huberta Hurkacza. Polak doznał porażki

Hubert Hurkacz odpadł w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Challenger Tour we francuskim Quimper. W czwartek Polak w trzech setach przegrał z reprezentantem gospodarzy Gregoire'em Barrere'em.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W drabince challengera w Quimper Hubert Hurkacz (ATP 73) został najwyżej rozstawiony. Na inaugurację, we wtorek, pokonał Aleksieja Watutina. W III rundzie, w czwartek, rywalem Polaka, był Gregoire Barrere (ATP 155). Oznaczony numerem 15. reprezentant gospodarzy okazał się dla tenisisty z Wrocławia przeszkodą nie do pokonania.

Początkowo Hurkacz miał inicjatywę, ale nie potrafił jej zaznaczyć. W pierwszym secie nie wykorzystał aż siedmiu break pointów, a w rozstrzygającym tie breaku przegrał 2-7. Druga odsłona miał podobny przebieg. Znów Polak miał swoje szanse, łącznie z setbolem, lecz wszystkie zmarnował. Ponownie doszło do tie breaka, w którym tym razem zwyciężył 7-5.

Po dwóch wyrównanych setach trzeci toczył się pod dyktando Barrere'a. Francuz dwukrotnie przełamał serwis Hurkacza i wyszedł na prowadzenie 5:0. Coraz mocniej sfrustrowanego Polaka stać było jedynie na zdobycie honorowego gema.

Mecz trwał godzinę i 52 minuty. W tym czasie obaj zaserwowali po 13 asów. Hurkacz nie wykorzystał żadnego z ośmiu break pointów, a sam dwukrotnie został przełamany. W całym pojedynku rozegrano 205 punktów i 113 padło łupem Barrere'a.

Dla Hurkacza to pierwsza porażka na szczeblu challengerowym po serii sześciu wygranych meczów z rzędu (w drugim tygodniu stycznia wygrał turniej tej rangi w Canberze). Za singlowy występ w Quimper otrzyma siedem punktów do rankingu ATP oraz 730 euro premii finansowej.

Wrocławianina czeka jeszcze mecz deblowy. W czwartkowy wieczór w parze z Szymonem Walkowem zmierzy się z hiszpańsko-ukraińskim duetem Adrian Menendez / Serhij Stachowski. Barrere natomiast w ćwierćfinale singla, w piątek, zagra z Estończykiem Jürgenem Zoppem (ATP 149).

Open Quimper Bretagne Occidentale, Quimper (Francja)