Challenger Cherbourg: Szymon Walków z nowym partnerem. Polak i Szwed w ćwierćfinale

Szymon Walków od zwycięstwa rozpoczął współpracę z Andreasem Siljeströmem. Polsko-szwedzka para awansowała w środę do ćwierćfinału gry podwójnej halowego challengera na kortach twardych we francuskim Cherbourgu.

Rafał Smoliński
Szymon Walków Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Szymon Walków
Rozstawiony z czwartym numerem debel Szymon Walków i Andreas Siljeström zmierzył się w środę z czesko-holenderskim duetem Zdenek Kolar i Mark Vervoort. Pierwszego seta przegrał po tie breaku, ale w drugim okazał się lepszy o dwa przełamania. Kwestię zwycięstwa rozstrzygnął zatem super tie break, w którym Polak i jego partner stracili tylko cztery punkty.

Walków i doświadczony na światowych kortach Siljeström wygrali ostatecznie po 77 minutach 6:7(4), 6:1, 10-4. Na ćwierćfinałowych przeciwników będą musieli zaczekać do czwartku. Wówczas bowiem swój mecz I rundy rozegrają Hiszpan Javier Barranco Cosano i Włoch Raul Brancaccio z gwatemalsko-francuską parą Wilfredo Gonzalez i Hugo Voljacques.

Challenger Cherbourg - La Manche, Cherbourg (Francja)
ATP Challenger Tour, kort w hali, pula nagród 46,6 tys. euro
środa, 13 lutego

I runda gry podwójnej:

Szymon Walków (Polska, 4) / Andreas Siljeström (Szwecja, 4) - Zdenek Kolar (Czechy) / Mark Vervoort (Holandia) 6:7(4), 6:1, 10-4

Czy Szymon Walków i Andreas Siljeström awansują do półfinału?