WTA Indian Wells: Lara Arruabarrena pokonana w trzech setach. Iga Świątek w finale kwalifikacji

Iga Świątek awansowała do finałowej fazy eliminacji turnieju BNP Paribas Open 2019 na kortach twardych w Indian Wells. W poniedziałek polska tenisistka pokonała w trzech setach Hiszpankę Larę Arruabarrenę.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Twitter / Warsaw Sports Group / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek (WTA 125) rozegrała pierwszy w karierze mecz w eliminacjach do zawodów rangi WTA Premier Mandatory. Na jej drodze stanęła w poniedziałek Lara Arruabarrena (WTA 88), która wygrała już dwie imprezy głównego cyklu, a w światowym rankingu była najwyżej klasyfikowana na 52. pozycji. Najlepszy wynik Hiszpanki w Indian Wells to IV runda z 2013 roku. W tym sezonie 26-latka jednak nie zachwyca, gdyż ma problemy z wygrywaniem meczów w tourze.

Młoda tenisistka Warsaw Sports Group bardzo dobrze weszła w mecz. Po przełamaniach w drugim i czwartym gemie błyskawicznie wysunęła się na 5:0. Dopiero wówczas Arruabarrena z trudem utrzymała serwis. O powrocie do gry w partii otwarcia nie mogło być jednak mowy, bowiem nasza reprezentantka zwieńczyła seta przy trzeciej okazji w siódmym gemie.

Świątek starała się pójść za ciosem na początku drugiej odsłony. W gemie otwarcia nie wywalczyła przełamania, ale dopięła swego przed kolejną zmianą stron. Hiszpanka szybko jednak wyrównała na po 2 i od tego momentu trzymała serwis aż do dziewiątego gema, gdy przegrała podanie do zera. Polka nie zamknęła jednak spotkania i pozwoliła rywalce wrócić do gry. O losach seta zadecydował tie break, w którym warszawianka nie wykorzystała piłki meczowej i przegrała do 6.

Niespodziewana porażka w drugiej partii nie załamała naszej reprezentantki. Świątek ruszyła do ataku przy stanie po 2 w trzecim secie. Wywalczone przez nią przełamanie na 4:2 złamało opór rywalki, która oddała jeszcze serwis po zmianie stron. Po dwóch godzinach i 16 minutach Polka wygrała ostatecznie 6:1, 6:7(6), 6:2.

We wtorkowym meczu o główną drabinkę turnieju BNP Paribas Open 2019 w Indian Wells Świątek spotka się z Belgijką Ysaline Bonaventure (WTA 144), która w poniedziałek pokonała 6:7(8), 6:4, 6:4 oznaczoną 21. numerem Serbkę Olgę Danilović (WTA 115).