WTA Indian Wells: Venus Williams zagra z Petrą Kvitovą. Kristina Mladenović rywalką Naomi Osaki

Venus Williams pokonała Andreę Petković i będzie rywalką Petry Kvitovej w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. Kristina Mladenović zmierzy się z Naomi Osaką, którą niedawno wyeliminowała w Dubaju.

Venus Williams Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Venus Williams
Venus Williams (WTA 36) zdobyła tylko 11 punktów w drugim secie meczu z Andreą Petković (WTA 68), ale wygrała z Niemką 6:4, 0:6, 6:3. W ciągu godziny i 45 minut obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Amerykanka zdobyła o sześć punktów mniej (75-81), ale wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie spotkań z Petković.

W II rundzie Williams zmierzy się z Petrą Kvitovą, z którą wygrała dwa z sześciu meczów. Wszystkie ich starcia były trzysetowymi bojami. Amerykanka w Indian Wells najdalej doszła do półfinału (1998, 2001, 2018). Najlepszy wynik Czeszki to ćwierćfinał (2013, 2016).

Kristina Mladenović (WTA 65) pokonała 7:5, 6:2 Saisai Zheng (WTA 39). Francuzka obroniła dwie piłki setowe przy stanie 4:5, 15-40. W trwającym 94 minuty spotkaniu wykorzystała sześć z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie broniąca tytułu Naomi Osaka. Mladenović niedawno wyeliminowała Japonkę II rundzie w Dubaju.

Madison Brengle (WTA 96) wygrała 6:2, 6:3 z Samanthą Stosur (WTA 78). W ciągu 71 minut Australijka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Amerykanka zdobyła 24 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji. W trzech wcześniejszych meczach tych tenisistek lepsza była Stosur, mistrzyni US Open 2011. W II rundzie Brengle zagra z Anastasiją Sevastovą.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 59) zwyciężyła 7:5, 3:6, 6:2 Rebekkę Peterson (WTA 64). W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu Rosjanka zaserwowała sześć asów i zgarnęła 43 z 57 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła siedem z dziewięciu break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. W sobotę Aleksandrowa zmierzy się z Karoliną Woźniacką, której urwała siedem gemów w dwóch wcześniejszych spotkaniach.

Julia Putincewa (WTA 47) wygrała 6:1, 6:3 z Timeą Babos (WTA 102). W drugim secie Kazaszka wróciła z 1:3. W ciągu 83 minut wykorzystała sześć z 13 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Andżelika Kerber. Misaki Doi (WTA 121) zamieniła na przełamanie pięć z 10 okazji i pokonała 6:3, 6:3 Ons Jabeur (WTA 55). W II rundzie Japonka spotka się z Karoliną Pliskovą.

Alison van Uytvanck (WTA 51) zwyciężyła 7:6(1), 6:4 Alison Riske (WTA 46). W pierwszym secie Belgijka wróciła ze stanu 2:4. W ciągu dwóch godzin i dziewięciu minut obroniła sześć z dziewięciu brek pointów i uzyskała cztery przełamania. W II rundzie zagra z Belindą Bencić. Natalia Wichliancewa (WTA 112) w 67 minut rozbiła 6:1, 6:1 Priscillę Hon (WTA 142). Australijka popełniła siedem podwójnych błędów. Rosjanka sześć razy odebrała podanie rywalce. Odparła dwa z trzech break pointów. Kolejną rywalką Wichliancewej będzie Carla Suarez.