ATP Miami: zabrakło jednego punktu. Kamil Majchrzak nie wykorzystał meczbola i odpadł w kwalifikacjach

Kamil Majchrzak nie wystąpi w głównej drabince rozpoczynającego się w środę turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W I rundzie kwalifikacji Polak nie wykorzystał meczbola i w trzech setach przegrał z Thiago Monteiro.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Po niepowodzeniu w Indian Wells, gdzie nie przeszedł kwalifikacji, Kamil Majchrzak dostał się do eliminacji kolejnego turnieju rangi ATP Masters 1000 - w Miami. W I rundzie zmagań o awans do głównej drabinki Miami Open Polak, aktualnie 154. tenisista rankingu, zmierzył się z notowanym na 117. lokacie leworęcznym Brazylijczykiem Thiago Monteiro.

Poniedziałkowy mecz rozpoczął się dla Majchrzaka doskonale. Piotrkowianin błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 3:0, następnie uzyskał kolejnego breaka i wygrał pierwszego seta 6:2. W drugiej partii Polak miał swoje szanse, lecz nie potrafił ich wykorzystać. W dziesiątym gemie wywalczył nawet piłkę meczową, ale i tę okazję zmarnował. Ostatecznie o losach tej odsłony decydował tie break, którego nasz reprezentant przegrał 4-7.

Trzeci set miał niemal identyczny przebieg jak pierwszy, tyle że dominował Monteiro. Brazylijczyk w drugim gemie przełamał Majchrzaka, po czym podwyższył prowadzenie 3:0. Następnie pewnie utrzymywał własne podanie, a przy stanie 5:2 znów odebrał serwis Polakowi i zakończył pojedynek.

Mecz trwał dwie godziny i pięć minut. W tym czasie Majchrzak zaserwował osiem asów, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał dwa z ośmiu break pointów i łącznie zdobył 101 punktów, o trzy mniej od rywala.

Za występ w kwalifikacjach w Miami Polak nie otrzyma punktów do rankingu, zainkasuje za to ponad 3,3 tys. dolarów premii finansowej. Z kolei rozstawiony z numerem 23. Monteiro w finałowej rundzie eliminacji zagra z oznaczonym "dziewiątką" Lloydem Harrisem z RPA, który w poniedziałek pokonał 6:4, 6:2 Alexeia Popyrina.

Miami Open, Miami (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 8,359 mln dolarów
poniedziałek, 18 marca

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Thiago Monteiro (Brazylia, 23) - Kamil Majchrzak (Polska) 2:6, 7:6(4), 6:2

Czy w tym sezonie Kamil Majchrzak wystąpi w głównej drabince turnieju rangi ATP Masters 1000?