WTA Miami: Azarenka wygrała bitwę z Cibulkovą. Anisimova i Stosur w II rundzie

Wiktoria Azarenka pokonała po trzysetowej bitwie Dominikę Cibulkovą w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. Amanda Anisimova wyeliminowała Andreę Petković, a Samantha Stosur odprawiła Jewgieniję Rodinę.

Wiktoria Azarenka Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
W I rundzie 35. edycji Miami Open doszło do starcia byłej liderki rankingu Wiktorii Azarenki (WTA 46) z Dominiką Cibulkovą (WTA 35), która w przeszłości znalazła się na czwartym miejscu. Zwyciężyła Białorusinka 6:2, 3:6, 6:4. W trwającym dwie godziny i 31 minut meczu trzykrotna mistrzyni imprezy zaserwowała dziewięć asów. Obroniła osiem z 12 break pointów, a sama wykorzystała sześć z 10 szans na przełamanie. Azarenka posłała 41 kończących uderzeń przy 29 niewymuszonych błędach. Cibulkovej zanotowano 35 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek, w tym siedem podwójnych.

Białorusinka podwyższyła na 8-3 bilans spotkań ze Słowaczką. Było to ich trzecie starcie w Miami. W 2012 roku Azarenka wróciła ze stanu 1:6, 0:4 i zwyciężyła 1:6, 7:6(7), 7:5. Rok wcześniej również wygrała po trzysetowym boju. W II rundzie jej rywalką będzie Caroline Garcia (nr 19), z którą przegrała jedyny ich mecz (Cincinnati 2018). Białorusinka na Florydzie triumfowała w 2009, 2011 i 2016 roku. Najlepszy wynik Cibulkovej to półfinał sprzed pięciu lat.

Amanda Anisimova (WTA 73) pokonała 6:4, 6:3 Andreę Petković (WTA 67). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Amerykanka uzyskała na 4:3. W drugiej partii Niemka z 1:5 zbliżyła się na 3:5 po obronie piłki meczowej, ale w dziewiątym gemie oddała podanie. W ciągu 87 minut Anisimova obroniła sześć z siedmiu break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. W II rundzie zmierzy się z Anett Kontaveit (nr 21).

Maria Sakkari (WTA 49) odrodziła się z 1:6, 0:2 i wygrała 1:6, 6:3, 6:4 z Olgą Danilović (WTA 115). W trzecim secie Serbka z 1:3 wyszła na 4:3, ale przegrała trzy kolejne gemy. W ciągu godziny i 57 minut obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. Greczynka zdobyła o dwa punkty mniej (82-84), ale awansowała dalej i spotka się z Petrą Kvitovą (nr 3).

Sara Sorribes (WTA 78) pokonała 6:3, 4:6, 6:0 Aleksandrę Krunić (WTA 60). W trwającym godzinę i 54 minuty meczu było 12 przełamań, z czego osiem dla Hiszpanki. Katerina Siniakova (WTA 42) wygrała 6:3, 6:1 z Saisai Zheng (WTA 39). W ciągu 80 minut Czeszka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. W II rundzie zmierzy się z Anastasiją Sevastovą (nr 11).

Julia Putincewa (WTA 44) zwyciężyła 4:6, 6:4, 7:5 Kirsten Flipkens (WTA 56). W trzecim secie Kazaszka wróciła ze stanu 3:5. W trwającym trzy godziny i minutę meczu obroniła 13 z 18 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 15 szans. Zdobyła o 10 punktów więcej (118-108) i po raz pierwszy pokonała Belgijkę (bilans 1-2). Następną przeciwniczką Putincewej będzie Belinda Bencić (nr 23).

Marketa Vondrousova (WTA 59) wygrała 6:3, 6:2 z Barborą Strycovą (WTA 47). W ciągu 87 minut niżej notowana Czeszka odparła pięć z sześciu break pointów i uzyskała cztery przełamania. W II rundzie tenisistka z Sokolova zagra z Jeleną Ostapenko (nr 22), którą niedawno wyeliminowała w Indian Wells. Samantha Stosur (WTA 83) pokonała 6:4, 6:2 Jewgieniję Rodinę (WTA 69). W drugim secie Australijka wróciła z 0:2 i obroniła dwa break pointy w trzecim gemie (w całym meczu zniwelowała 12 z 15).

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Wiktoria Azarenka awansuje do III rundy turnieju WTA w Miami?