WTA Miami: trzysetowe otwarcie Naomi Osaki. Porażki Aryny Sabalenki i Jeleny Ostapenko

Naomi Osaka pokonała Yaninę Wickmayer w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. Odpadła Aryna Sabalenka, która przegrała z Ajlą Tomjanović. Marketa Vondrousova wyeliminowała Jelenę Ostapenko.

Naomi Osaka Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Na otwarcie turnieju w Miami Naomi Osaka rozegrała nierówny mecz z Yaniną Wickmayer (WTA 141). W pierwszym secie Japonka straciła tylko 11 punktów, ale nie uniknęła gry na pełnym dystansie. Liderka rankingu pokonała Belgijkę 6:0, 6:7(3), 6:1. W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu Osaka zaserwowała 14 asów i obroniła pięć z sześciu break pointów. Posłała 51 kończących uderzeń i popełniła 32 niewymuszone błędy. Wickmayer miała 28 piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek.

W III rundzie Osaka zagra z Su-Wei Hsieh (WTA 27), która pokonała 6:2, 7:5 Alison Riske (WTA 45). W drugim secie Tajwanka od 5:2 straciła trzy gemy, ale dwa kolejne padły jej łupem. Przy 6:5 uzyskała przełamanie po długiej grze na przewagi (18 punktów, wykorzystała czwartą piłkę meczową). Było to trzecie spotkanie tych tenisistek. W 2016 roku Riske dwa razy wygrała z Hsieh. Dwa miesiące temu Tajwanka urwała Osace seta w III rundzie Australian Open.

Aryna Sabalenka (WTA 9) przegrała 3:6, 4:6 z Ajlą Tomljanović (WTA 40). Białorusinka mogła doprowadzić do trzeciego seta, ale w drugim nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W ciągu 76 minut Australijka zdobyła 23 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Tenisistki te spotkały się również dwa tygodnie temu w Indian Wells. Wtedy w trzech setach wygrała Sabalenka.

W piątek na Florydzie Tomljanović odniosła drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W III rundzie Rolanda Garrosa 2014 wyeliminowała Agnieszkę Radwańską. Najlepszy wynik Australijki w Miami to 1/8 finału z 2013 roku. O powtórzenie tego rezultatu zmierzy się z Anett Kontaveit (WTA 19), która wygrała 6:3, 1:6, 6:4 z Amandą Anisimovą (WTA 73). W trzecim secie Estonka zdobyła cztery gemy z rzędu od 2:4. W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu Amerykanka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Obie tenisistki zdobyły po 106 punktów.

Elise Mertens (WTA 14) pokonała 6:2, 7:5 Pauline Parmentier (WTA 55). W drugim secie Belgijka wróciła ze stanu 2:4. W ciągu 93 minut zaserwowała siedem asów, zdobyła 30 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 13 break pointów. Mertens podwyższyła na 4-1 bilans meczów z Francuzką.

W III rundzie Belgijka spotka się z Marketą Vondrousovą (WTA 59), która wygrała 7:5, 6:1 z Jeleną Ostapenko (WTA 23). W pierwszym secie Łotyszka nie wykorzystała prowadzenia 4:1 i dwóch piłek setowych w dziewiątym gemie. W ciągu 84 minut mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 sześć razy oddała podanie. Dwa tygodnie temu w Indian Wells Vondrousova również wyeliminowała Ostapenko. Łotyszka rok temu doszła w Miami do finału.