WTA Miami: Andreescu ponownie lepsza od Kerber. Woźniacka skruszyła opór Niculescu

Bianca Andreescu po raz drugi pokonała Andżelikę Kerber. Kanadyjka wygrała z Niemką w finale w Indian Wells, a tym razem wyeliminowała byłą liderkę rankingu w III rundzie turnieju w Miami.

Bianca Andreescu Getty Images / Kevork Djansezian / Na zdjęciu: Bianca Andreescu
W Miami trwa zwycięska seria Bianki Andreescu (WTA 24). Kanadyjka mogła odpaść w I rundzie, ale odrodziła się ze stanu 4:6, 1:5 i pokonała Irinę-Camelię Begu po obronie piłki meczowej. Następnie odprawiła Sofię Kenin, z którą przegrała w lutym w półfinale w Acapulco. W III rundzie spotkała się z Andżeliką Kerber (WTA 4), którą tydzień temu zwyciężyła w finale w Indian Wells. Andreescu ponownie okazała się lepsza. Na Florydzie wygrała z Niemką 6:4, 4:6, 6:1.

Andreescu mogła odnieść zwycięstwo w dwóch setach. Prowadziła 6:4, 4:1 i przegrała pięć gemów z rzędu. To nie podcięło jej skrzydeł i w trzeciej partii nie dała Kerber szans, tracąc w niej tylko 14 punktów. W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu 18-latka z Thornhill wykorzystała sześć z 13 break pointów. Kanadyjka jest niepokonana od 10 meczów (jej tegoroczny bilans to 31-3).

W IV rundzie Andreescu zmierzy się z Anett Kontaveit (WTA 19), która zwyciężyła 7:6(3), 2:6, 7:6(4) Ajlę Tomljanović (WTA 40). W trzecim secie Australijka z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim z 2-5 zbliżyła się na 4-5, ale przegrała dwa kolejne punkty. W trwającym dwie godziny i 27 minut spotkaniu Estonka siedem razy oddała podanie (sama uzyskała pięć przełamań) i zdobyła o pięć punktów mniej (112-117). Tomljanović w poprzedniej rundzie wyeliminowała Arynę Sabalenkę. To drugie w jej karierze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W III rundzie Rolanda Garrosa 2014 wyeliminowała Agnieszkę Radwańską, ówczesną trzecią rakietę globu.

Karolina Woźniacka (WTA 13) wygrała 6:4, 7:6(4) z Moniką Niculescu (WTA 138) po dwóch godzinach i ośmiu minutach. Waleczna Rumunka w drugiej partii z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim tenisistka z Bukaresztu obroniła cztery piłki meczowe przy 0-6, ale piątą Dunka wykorzystała. Woźniacka odparła 12 z 15 break pointów, a sama wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie. Mistrzyni Australian Open 2018 podwyższyła na 10-0 bilans spotkań z Niculescu. W poprzedniej rundzie Rumunka odprawiła Garbine Muguruzę. Kolejną rywalką Woźniackiej będzie Su-Wei Hsieh.

Kiki Bertens (WTA 8) pokonała 3:6, 6:0, 6:1 Viktorię Kuzmovą (WTA 48). W ciągu 84 minut Holenderka zaserwowała 14 asów, zdobyła 33 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła sześć z siedmiu break pointów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek w tym roku. W Dubaju zwyciężyła Kuzmova po obronie piłki meczowej. W IV rundzie Bertens zagra z Ashleigh Barty.

Miami Open, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Laykold), pula nagród 9,035 mln dolarów
sobota, 23 marca

III runda gry pojedynczej:

Kiki Bertens (Holandia, 7) - Viktoria Kuzmova (Słowacja) 3:6, 6:0, 6:1
Karolina Woźniacka (Dania, 13) - Monica Niculescu (Rumunia, Q) 6:4, 7:6(4)
Anett Kontaveit (Estonia, 21) - Ajla Tomljanović (Australia) 7:6(3), 2:6, 7:6(4)
Bianca Andreescu (Kanada) - Andżelika Kerber (Niemcy, 8) 6:4, 4:6, 6:1