WTA Miami: Karolina Pliskova wygrała bitwę z Julią Putincewą. Marketa Vondrousova w ćwierćfinale

Karolina Pliskova pokonała w trzech setach Julię Putincewą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. Kolejną rywalką Czeszki będzie jej rodaczka Marketa Vondrousova.

Karolina Pliskova Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
W IV rundzie turnieju w Miami Karolina Pliskova (WTA 7) zmierzyła się z Julią Putincewą (WTA 44). Kazaszka wcześniej odprawiła Belindę Bencić (nr 23) i Anastasiję Sevastovą (nr 11). Do 1/8 finału imprezy rangi Premier Mandatory awansowała po raz pierwszy. Czeszka pokonała ją 2:6, 6:3, 7:5. W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu Pliskova zaserwowała siedem asów i zdobyła o siedem punktów więcej (91-84). Obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań.

Pliskova zagra w ćwierćfinale w drugim z rzędu turnieju rangi Premier Mandatory. W Indian Wells uległa Belindzie Bencić. Dla Czeszki to siódmy występ w Miami. Po raz czwarty awansowała do ćwierćfinału i powalczy o drugi półfinał (2017). Była liderka rankingu odniosła drugie zwycięstwo nad Putincewą na Florydzie (7:5, 6:3 w 2017) i podwyższyła na 4-1 bilans wszystkich ich meczów.

Marketa Vondrousova (WTA 59) pokonała 6:4, 6:3 Tatjanę Marię (WTA 62). W ciągu 87 minut Czeszka wykorzystała pięć z 10 break pointów. Po raz drugi wystąpi w ćwierćfinale turnieju rangi Premier Mandatory. Dwa tygodnie temu w Indian Wells odprawiła Simonę Halep, a następnie przegrała z Eliną Switoliną. Kolejną rywalką 19-latki z Sokolova będzie Pliskova.

Maria w poprzedniej rundzie wyeliminowała Sloane Stephens, mistrzynię imprezy sprzed roku. To jej trzecie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu i drugie odniesione w Miami. W 2015 roku odprawiła Eugenie Bouchard. Poza tym Niemka wyeliminowała Elinę Switolinę w I rundzie Wimbledonu 2018. Maria po raz pierwszy doszła do 1/8 finału turnieju rangi Premier Mandatory.

Qiang Wang (WTA 18) zwyciężyła 7:5, 6:4 swoją rodaczkę Yafan Wang (WTA 50). W trwającym godzinę i 45 minut meczu wyżej notowana Chinka zdobyła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji. Tenisistka z Tiencinu podwyższyła na 6-1 bilans meczów ze swoją rodaczką i po raz drugi wystąpi w ćwierćfinale imprezy rangi Premier Mandatory. W ubiegłym sezonie w Pekinie doszła do półfinału. Yafan Wang wyrównała swój życiowy rezultat w Miami (w ubiegłym sezonie jako kwalifikantka). Kolejną rywalką Qiang Wang będzie Simona Halep.