Challenger Saint Brieuc: Kamil Majchrzak w ćwierćfinale. Polak nie dał szans Duńczykowi

Kamil Majchrzak po bardzo dobrym meczu awansował do ćwierćfinału halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych we francuskim Saint Brieuc. W czwartek polski tenisista pokonał w dwóch setach Duńczyka Mikaela Torpegaarda.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Czwartkowy rywal Polaka przez kilka lat studiował na uczelni Ohio State University, dlatego sporadycznie był widywany na zawodowych kortach. W 2016 roku Mikael Torpegaard (ATP 244) wygrał challengera w Columbus. W połowie zeszłego sezonu uznał, że czas zatroszczyć się o karierę i zaczął zbierać punkty do rankingu ATP. Można się spodziewać, że już wkrótce 24-latek z Gentofte zadebiutuje w Top 200, ponieważ ma ku temu odpowiednie umiejętności.

Kamil Majchrzak (ATP 154) rozegrał w czwartek bardzo dobry mecz przeciwko rywalowi, który dobrze się czuje w warunkach halowych. 23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. Znakomicie radził sobie na returnie i w wymianach, dzięki czemu był w stanie wywrzeć presję na Duńczyku.

W pierwszym secie nasz reprezentant zaatakował przy stanie 4:3, gdy po świetnym minięciu uzyskał przełamanie, a po chwili pewnie zamknął partię otwarcia. Z kolei w drugiej odsłonie Majchrzak zdobył breaka w trzecim gemie. Pomógł mu w tym Torpegaard, który sfrustrowany niepowodzeniami na korcie popełnił dwa podwójne błędy. Teraz Polak kontrolował przebieg wydarzeń. Mógł jeszcze powiększyć przewagę, ale Duńczyk utrzymał podanie w piątym gemie.

Po zaledwie 60 minutach Majchrzak wygrał 6:3, 6:4 i awansował do ćwierćfinału halowych zawodów ATP Challenger Tour w Saint Brieuc. W piątek jego przeciwnikiem będzie oznaczony "trójką" Francuz Gregoire Barrere (ATP 120), który w zeszłym tygodniu obronił tytuł w halowym challengerze w Lille. Na razie piotrkowianin zdobył we Francji 15 punktów i jest bardzo bliski debiutu w Top 150 rankingu ATP.

Open Harmonie Mutuelle, Saint Brieuc (Francja)