Maja Chwalińska rozpoczęła występ w Sunderland. Wyeliminowała turniejową "czwórkę"

Maja Chwalińska awansowała do II rundy halowego turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach twardych w Sunderland. We wtorek polska tenisistka wyeliminowała rozstawioną z czwartym numerem Ninę Stojanović.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
Serbska rywalka Mai Chwalińskiej (WTA 323) powróciła w zeszłym tygodniu do rywalizacji po ponad czteromiesięcznej walce z problemami zdrowotnymi. W takich okolicznościach większe szanse na zwycięstwo miała dąbrowianka, ale musiała to jeszcze udowodnić na korcie.

Nina Stojanović (WTA 247) rozpoczęła mecz od prowadzenia 2:0, ale potem przegrała trzy kolejne gemy i gra się wyrównała. Chwalińska przechyliła szalę zwycięstwa w pierwszym secie na swoją korzyść, gdy zdobyła przełamanie w ósmym gemie. Polka zwieńczyła partię otwarcia wynikiem 6:3.

Na początku drugiej odsłony doszło do powtórki z pierwszego seta. Serbka postarała się o przełamanie, ale potem przegrała od stanu 3:0 cztery gemy z rzędu. Chwalińska nie poszła jednak za ciosem i nie zakończyła pojedynku. Uczyniła to dopiero w tie breaku, w którym Stojanović zmarnowała cztery setbole.

Chwalińska wygrała ostatecznie 6:3, 7:6(9). Jej wtorkowy mecz z Serbką trwał dwie godziny i 29 minut. Nasza reprezentantka cały czas walczy o debiut w Top 300 rankingu WTA. W czwartek na jej drodze do ćwierćfinału stanie Hiszpanka Maria Gutierrez Carrasco (WTA 502) lub Amerykanka Maegan Manasse (WTA 382).

Polka nie będzie miała wolnej środy, bowiem wspólnie z Ulrikke Eikeri przystąpi do rywalizacji w deblu. Chwalińska i jej norweska partnerka zmierzą się w I rundzie z Francuzką Victorią Muntean i Niemką Caroline Werner.

LTA GB Pro-Series Sunderland, Sunderland (Wielka Brytania)