WTA Birmingham: Półfinał nie dla Urszuli Radwańskiej

Urszula Radwańska (WTA 77) przegrała z Magdaleną Rybarikovą (nr 13) 3:6, 3:6 i odpadła w ćwierćfinale turnieju AEGON Classic rozgrywanego na kortach trawiastych w Birmingham (z pulą nagród 220 tys. dolarów).

Już w pierwszym gemie Urszula Radwańska obroniła dwa break pointy i szczęśliwie utrzymała swój serwis. W drugim gemie doszło do długiej gry na przewagi, Polka miała jednego break pointa, ale go nie wykorzystała. Te dwa gemy trwały 13 minut.

Tyle samo minut trwały cztery kolejne gemy. Zawodniczki przy własnych podaniach w sumie straciły trzy punkty i po sześciu gemach był remis 3:3. Niestety w siódmym gemie doszło do pierwszego w meczu przełamania. Urszula Radwańska przy break poincie popełniła podwójny błąd serwisowy. W kolejnym gemie Polka nie wykorzystała prowadzenia 30-0, a następnie przy własnym podaniu nie zdobyła nawet jednego punktu i przegrała całego seta 3:6.

Drugiego seta Rybarikova mogła rozpocząć od prowadzenia 2:0. Jednak w drugim gemie przy stanie 15-40 Radwańska obroniła dwa break pointa i wyrównała stan seta na 1:1. Niestety w czwartym gemie Polka dała odebrać sobie serwis i przegrywała 1:3. W piątym gemie po grze na przewagi Rybarikova podwyższyła prowadzenie na 4:1 po drodze broniąc jednego break pointa. Krakowianka do końca seta nie była w stanie odrobić straty przełamania i po 75 minutach pożegnała się z turniejem.

Dla Urszuli Radwańskiej faza ćwierćfinałowa po raz trzeci okazała się barierą nie do przejścia. Polka w całym spotkaniu wygrała 56 proc. piłek przy swoim pierwszym podaniu, Rybarikova, która po raz czwarty zagra w półfinale turnieju z cyklu WTA Tour, w tym elemencie miała 77 proc. skuteczność.

AEGON Classic, Birmingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 220 tys. dol.
piątek, 12 czerwca 2009
wynik

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Magdalena Rybarikova (Słowacja, 13) - Urszula Radwańska (Polska) 6:3, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)