ATP Houston: Jeden gem Marcela Granollersa w dniu urodzin. Sam Querrey pokonał Janko Tipsarevicia

Sam Querrey po dwóch tie breakach pokonał Janko Tipsarevicia w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Houston. Obchodzący w piątek 33. urodziny Marcel Granollers zdobył ledwie jednego gema w meczu z Casperem Ruudem.

Marcin Motyka
Marcel Granollers Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Marcel Granollers
Sam Querrey dzielnie broni honoru amerykańskich tenisistów w turnieju ATP w Houston. Spośród 11 reprezentantów gospodarzy, którzy pojawili się w drabince US Men's Clay Court Championship 2019, 31-latek z Las Vegas jako jedyny dotarł do ćwierćfinału, a w piątek wykonał kolejny krok. W spotkaniu 1/4 finału z Janko Tipsareviciem Querrey doskonale serwował (posłał 23 asy, przy własnym podaniu zdobył 62 z 84 rozegranych akcji i ani razu nie dał się przełamać), był też skuteczniejszy w tie breakach i pokonał Serba 7:6(6), 7:6(4).

- Moje pierwsze dwa mecze tutaj były bardziej klarowne, a w tym musiałem przede wszystkim walczyć, by pokonywać przeszkody, jakie się pojawiały. Grałem z wymagającym rywalem i miałem kilka momentów frustracji, ale znalazłem sposób na wygranie obu tie breaków. Czasami taki właśnie jest tenis - mówił Amerykanin, który tym samym wyrównał na 4-4 bilans konfrontacji z Tipsareviciem i ograł Serba po raz pierwszy po trzech przegranych z rzędu.

W półfinale rozstawiony z numerem ósmym Querrey zmierzy się z Christianem Garinem. Chilijczyk w ćwierćfinale wygrał 6:3, 6:2 ze szwajcarskim kwalifikantem Henrim Laaksonenem, wykorzystując cztery z siedmiu szans na przełamanie.

Casper Ruud popsuł urodziny Marcelowi Granollersowi. Hiszpan, który w piątek skończył 33. rok życia, zamiast prezentu w postaci do półfinału, otrzymał zaledwie jednego gema. Granollers przegrał bowiem z młodszym o 13 lat przeciwnikiem 1:6, 0:6 w 62 minuty.

O finał Ruud powalczy z lepszym z pary Daniel Elahi Galan - Jordan Thompson. Mecz kolumbijskiego kwalifikanta z oznaczonym numerem siódmym Australijczykiem z powodu opadów deszczu został przerwany przy stanie 3:3 w trzecim secie. Tenisiści powrócą na kort w sobotę.

US Men's Clay Court Championship, Houston (USA)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 583,5 tys. dolarów
piątek, 12 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Sam Querrey (USA, 8) - Janko Tipsarević (Serbia, WC) 7:6(6), 7:6(4)
Casper Ruud (Norwegia) - Marcel Granollers (Hiszpania) 6:0, 6:1
Christian Garin (Chile) - Henri Laaksonen (Szwajcaria, Q) 6:3, 6:2
Daniel Elahi Galan (Kolumbia, Q) - Jordan Thompson (Australia, 7) 6:1, 4:6, 3:3* dokończenie w sobotę

Kto awansuje do finału turnieju ATP w Houston?