ATP Monte Carlo: Shapovalov nieudanie wkroczył na mączkę. Nadal i Djoković poznali rywali

Denis Shapovalov przegrał z Janem-Lennardem Struffem w I rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. Roberto Bautista będzie przeciwnikiem Rafaela Nadala, a Novak Djoković zmierzy się z Philippem Kohlschreberem.

Denis Shapovalov Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Denis Shapovalov
Denis Shapovalov (ATP 20) źle rozpoczął okres gry na kortach ziemnych. W I rundzie turnieju w Monte Carlo Kanadyjczyk uległ 7:5, 3:6, 1:6 Janowi-Lennardowi Struffowi (ATP 44). W trwającym godzinę i 58 minut meczu Niemiec zdobył 33 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystał sześć z 16 break pointów. Shapovalov popełnił 10 podwójnych błędów i zamienił na przełamanie tylko trzy z dziewięciu szans. Był to dla niego drugi występ w Monte Carlo. W ubiegłym sezonie również odpadł w I rundzie po porażce ze Stefanosem Tsitsipasem. Kolejnym rywalem Struffa będzie Grigor Dimitrow (ATP 28), półfinalista imprezy z ubiegłego sezonu.

Roberto Bautista (ATP 22) pokonał 3:6, 6:1, 6:1 Johna Millmana (ATP 39). W ciągu godziny i 51 minut Hiszpan wywalczył 37 z 52 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparł sześć z ośmiu break pointów i uzyskał pięć przełamań. Bautista podwyższył na 5-0 bilans meczów z Australijczykiem. W II rudzie zmierzy się z Rafaelem Nadalem (ATP 2), 11-krotnym triumfatorem imprezy, z którym przegrał oba dotychczasowe spotkania (Madryt 2014, Roland Garros 2017).

Marton Fucsovics (ATP 37) zwyciężył 7:5, 3:6, 6:1 Nikołoza Basilaszwiliego (ATP 17). W ciągu dwóch godzin i trzech minut Gruzin popełnił dziewięć podwójnych błędów. Obronił 17 z 20 break pointów, ale wykorzystał tylko jedną z pięciu szans na przełamanie. Było to drugie spotkanie tych tenisistów w tym roku. W Rotterdamie również lepszy okazał się Węgier.

Danił Miedwiediew (ATP 14) w 54 minuty rozbił 6:1, 6:1 Joao Sousę (ATP 51). Rosjanin zaserwował pięć asów, wykorzystał pięć z ośmiu break pointów i zdobył 56 z 86 rozegranych punktów (56 proc.). Marco Cecchinato (ATP 16) prowadził 4:0 z Damirem Dzumhurem (ATP 54), gdy reprezentant Bośni i Hercegowiny skreczował z powodu bólu brzucha. To drugi z rzędu turniej, w którym ma zdrowotne problemy. W Miami Dzumhur mecz II rundy z... Cecchinato oddał walkowerem (kontuzja pleców). Kolejnym rywalem Włocha będzie Stan Wawrinka (ATP 36).

Philipp Kohlschreiber (ATP 40) pokonał 6:1, 6:3 Taro Daniela (ATP 72). W ciągu 67 minut Niemiec posłał pięć asów i zdobył 23 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystał cztery z ośmiu break pointów. W II rundzie spotka się z Novakiem Djokoviciem, mistrzem turnieju z 2013 i 2015 roku, z którym ma bilans meczów 2-8. Miesiąc temu w Indian Wells Kohlschreiber wyeliminował Serba.

Michaił Kukuszkin (ATP 42) wygrał 6:3, 6:4 z Jeremym Chardym (ATP 41). Francuz zaserwował sześć asów, ale zmarnował trzy break pointy. Kazach zdobył o dziewięć punktów więcej (60-51) i w II rundzie spotka się ze Stefanosem Tsitsipasem (ATP 8). Dusan Lajović (ATP 48) pokonał 6:4, 6:4 Malka Jaziriego (ATP 71). W ciągu 88 minut Serb zgarnął 31 z 42 piłek przy swoim pierwszym podaniu. Obronił pięć break pointów, a sam zaliczył dwa przełamania.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)
ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 5,207 mln euro
poniedziałek, 15 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (Rosja, 10) - Joao Sousa (Portugalia) 6:1, 6:1
Marco Cecchinato (Włochy, 11) - Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina) 4:0 i krecz
Marton Fucsovics (Węgry) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 12) 7:5, 3:6, 6:1
Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Denis Shapovalov (Kanada, 15) 5:7, 6:3, 6:1
Roberto Bautista (Hiszpania) - John Millman (Australia) 3:6, 6:1, 6:1
Philipp Kohlschreiber (Niemcy - Taro Daniel (Japonia, LL) 6:1, 6:3
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Jeremy Chardy (Francja) 6:3, 6:4
Dusan Lajović (Serbia) - Malek Jaziri (Tunezja) 6:4, 6:4

wolne losy: Novak Djoković (Serbia, 1); Rafael Nadal (Hiszpania, 2); Alexander Zverev (Niemcy, 3); Dominic Thiem (Austria, 4); Kei Nishikori (Japonia, 5); Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6); Marin Cilić (Chorwacja, 7); Karen Chaczanow (Rosja, 8)

Czy Roberto Bautista urwie seta Rafaelowi Nadalowi?