ATP Monte Carlo: Marin Cilić za burtą. Drugie zwycięstwo Guido Pelli nad Chorwatem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marcelo Endelli / Na zdjęciu: Guido Pella
Getty Images / Marcelo Endelli / Na zdjęciu: Guido Pella

Marin Cilić na II rundzie zakończył udział w turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. Chorwat przegrał z Argentyńczykiem Guido Pellą.

W 2015, 2017 i 2018 roku Marin Cilić (ATP 11) doszedł w Monte Carlo do ćwierćfinału. Tym razem odpadł w II rundzie po porażce 3:6, 7:5, 1:6 z Guido Pellą (ATP 35). W pierwszym secie Chorwat wyszedł na 2:0, ale stracił sześć z siedmiu kolejnych gemów. W drugiej partii mistrz US Open 2014 poderwał się do walki z 0:2. Pella z 3:5 wyrównał na 5:5, ale przegrał osiem z dziewięciu kolejnych punktów. Decydującą odsłonę Cilić rozpoczął od przełamania do zera, ale sześć kolejnych gemów padło łupem Argentyńczyka.

W trwającym dwie godziny i 16 minut spotkaniu Cilić popełnił siedem podwójnych błędów i zdobył tylko 13 z 48 punktów przy swoim drugim podaniu. Wykorzystał pięć z sześciu break pointów, ale został przełamany osiem razy. Pella zaserwował pięć asów i po raz drugi pokonał Chorwata. W II rundzie Wimbledonu 2018 Argentyńczyk zwyciężył 3:6, 1:6, 6:4, 7:6(3), 7:5. Kolejnym rywalem tenisisty z Buenos Aires będzie Marco Cecchinato.

Do II rundy awansowali dwaj Francuzi. Gilles Simon (ATP 26) wrócił z 2:4 i pokonał 7:5, 6:1 Alexeia Popyrina (ATP 120). W ciągu 83 minut 34-latek z Boulogne-Billancourt zdobył 26 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystał sześć z dziewięciu break pointów. Pierre-Hugues Herbert (ATP 49) wygrał 6:4, 6:4 z Fernando Verdasco (ATP 38). Francuz posłał siedem asów, zgarnął 30 z 34 punktów przy własnym pierwszym serwisie i zamienił na przełamanie trzy z czterech szans. W II rundzie zmierzy się z Keiem Nishikorim.

Jo-Wilfried Tsonga (ATP 102) przegrywał 4:6, 0:2 z Taylorem Fritzem (ATP 65) i skreczował z powodu kontuzji pleców. Finalista Australian Open 2008 od 2:0 stracił osiem z 10 kolejnych gemów. Cameron Norrie (WTA 56) pokonał 6:4, 6:3 Adriana Mannarino (WTA 58). W ciągu 79 minut Brytyjczyk zdobył zdobył 27 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystał trzy z siedmiu break pointów. Tenisista z Londynu po raz pierwszy gra w Monte Carlo.

Felix Auger-Aliassime (ATP 33) zwyciężył 7:5, 7:6(5) Juana Ignacio Londero (ATP 79). W pierwszym secie Kanadyjczyk od 5:2 przegrał trzy gemy, ale w dwóch kolejnych stracił tylko dwa punkty. W drugiej partii prowadził 5:3, ale zmarnował trzy piłki meczowe i dopiero w tie breaku, w którym wrócił z 2-4, przypieczętował awans. W trwającym godzinę i 58 minut meczu Auger-Aliassime zgarnął 38 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskał trzy przełamania. Kolejnym jego rywalem będzie Alexander Zverev.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako) ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 5,207 mln euro wtorek, 16 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Guido Pella (Argentyna) - Marin Cilić (Chorwacja, 7) 6:3, 5:7, 6:1

I runda gry pojedynczej:

Cameron Norrie (Wielka Brytania) - Adrian Mannarino (Francja) 6:4, 6:3 Gilles Simon (Francja) - Alexei Popyrin (Australia, Q) 7:5, 6:1 Pierre-Hugues Herbert (Francja) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:4, 6:4 Felix Auger-Aliassime (Kanada, WC) - Juan Ignacio Londero (Argentyna, Q) 7:5, 7:6(5) Taylor Fritz (USA) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja) 6:4, 2:0 i krecz

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Guido Pella awansuje do ćwierćfinału?