ATP Monte Carlo: Djoković wygrał 850. mecz w karierze. Wawrinka roztrwonił wielką przewagę

Novak Djoković wygrał trzysetową bitwę z Philippem Kohlschreiberem w II rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo i odniósł 850. zwycięstwo w karierze. Stan Wawrinka nie wykorzystał prowadzenia 6:0, 5:3 w meczu z Marco Cecchinato.

Novak Djoković Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Novak Djoković
We wtorek doszło do drugiej w tym roku konfrontacji Novaka Djokovicia z Philippem Kohlschreiberem (ATP 40). W Indian Wells lepszy był Niemiec. W Monte Carlo zwyciężył Serb 6:3, 4:6, 6:4 po dwóch godzinach i 36 minutach. Liderowi rankingu gra się nie kleiła, zdarzyło mu się wyładować złość na rakiecie, ale ostatecznie złamał opór 35-letniego rywala. Djoković podwyższył na 9-2 bilans meczów z 35-letnim Kohlschreiberem.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Djoković uzyskał na 5:3. W drugiej partii siedem gemów z rzędu padło łupem tenisisty odbierającego serwis, z czego cztery dla Niemca. W decydującej odsłonie Serb wykorzystał break pointa na 1:0 i nie oddał przewagi. Awans do III rundy zapewnił sobie za czwartą piłką meczową.

Lider rankingu popełnił osiem podwójnych błędów. Obronił 12 z 16 break pointów, a sam zamienił na przełamanie pięć z 10 szans. Djoković wygrał 850. mecz w głównym cyklu. O ćwierćfinał mistrz imprezy z 2013 i 2015 roku zagra z Taylorem Fritzem lub Diego Schwartzmanem.

Stan Wawrinka (ATP 36) stracił tylko 10 punktów w pierwszym secie, ale przegrał 6:0, 5:7, 3:6 z Marco Cecchinato (ATP 16). Szwajcar nie wykorzystał prowadzenia 6:0, 5:3. W trwającym godzinę i 44 minuty meczu zdobył o jeden punkt mniej (80-81). W 2014 roku Wawrinka zdobył w Monte Carlo tytuł. Cecchinato wykorzystał wszystkie trzy break pointy i w III rundzie zmierzy się z Guido Pellą.

Lorenzo Sonego (ATP 96) zwyciężył 7:6(4), 6:4 Karena Chaczanowa (ATP 12). W ciągu godziny i 52 minut Włoch zaserwował pięć asów i zdobył 37 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił siedem z ośmiu break pointów, a sam wykorzystał dwie z trzech szans na przełamanie. Następnym przeciwnikiem Sonego będzie Marton Fucsovics lub Cameron Norrie.

Borna Corić (ATP 13) zwyciężył 6:7(3), 7:6(7), 6:2 Jaume Munara (ATP 61). Chorwat wrócił ze stanu 6:7, 2:4 i obronił piłkę meczową w tie breaku drugiego seta. W trwającym trzy godziny i 28 minuty spotkaniu zniwelował 12 z 15 break pointów i zdobył o 11 punktów więcej (135-124). O ćwierćfinał Corić zagra z Keiem Nishikorim lub Pierrem-Huguesem Herbertem.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)