ATP Monte Carlo: Djoković udzielił lekcji Fritzowi. W ćwierćfinale Serb zagra z Miedwiediewem

Novak Djoković oddał trzy gemy Taylorowi Fritzowi w III rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. W ćwierćfinale Serb zmierzy się z Daniłem Miedwiediewem, który wyeliminował Stefanosa Tsitsipasa.

Novak Djoković Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Novak Djoković
W III rundzie imprezy w Monte Carlo Novak Djoković nie dał szans Taylorowi Fritzowi (ATP 65). Serb rozbił Amerykanina 6:3, 6:0 w 68 minut. W pierwszym secie nie brakowało walki, miało miejsce kilka gemów na przewagi. Reprezentantowi USA raz udało się przełamać lidera rankingu, ale trzy razy oddał podanie. W drugiej partii Djoković stracił tylko 15 punktów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistów.

Fritz popełnił sześć podwójnych błędów i zdobył tylko osiem z 32 punktów przy swoim drugim podaniu. Djoković wykorzystał sześć z 10 break pointów i zgarnął 16 z 23 piłek przy własnym pierwszym serwisie. Dla Serba to 13. występ w Monte Carlo i po raz dziewiąty awansował do ćwierćfinału. Jest dwukrotnym mistrzem tej imprezy (2013, 2015).

Kolejnym rywalem Djokovicia będzie Danił Miedwiediew (ATP 14), który zwyciężył 6:2, 1:6, 6:4 Stefanosa Tsitsipasa (ATP 8). W trzecim secie Grek prowadził 2:1 z przełamaniem, ale przegrał pięć z siedmiu kolejnych gemów. W ciągu godziny i 45 minut Rosjanin zdobył 20 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamienił na przełamanie cztery z ośmiu szans. Mieszkający w Monte Carlo 23-latek podwyższył na 4-0 bilans meczów z Tsitsipasem. Djoković wygrał wszystkie trzy dotychczasowe mecze z Miedwiediewem, z czego jeden w tym roku (Australian Open). Rosjanin po raz pierwszy awansował do ćwierćfinału imprezy rangi Masters 1000.

Guido Pella (ATP 35) wygrał 6:4, 4:6, 6:4 z Marco Cecchinato (ATP 16). W pierwszym secie Argentyńczyk wrócił z 1:4, a w drugim wykorzystał break pointa na 2:1, ale nie utrzymał przewagi. W trzeciej partii było jedno przełamanie, które tenisista z Buenos Aires uzyskał na 5:4. W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Pella zdobył 40 z 54 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystał pięć z dziewięciu break pointów.

Było to drugie spotkanie tych tenisistów w tym roku. W półfinale w Buenos Aires Cecchinato zwyciężył 6:4, 6:2. W styczniu mieli zmierzyć się w Dosze, ale Pella oddał to spotkanie walkowerem z powodu kontuzji pleców. Włoch był górą również w ubiegłym sezonie w finale w Umagu. Argentyńczyk po raz pierwszy wystąpi w ćwierćfinale turnieju rangi Masters 1000. W piątek zmierzy się z Rafaelem Nadalem lub Grigorem Dimitrowem.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)