WTA Stambuł: Vondrousova pożegnała Kuzniecową. Martić i Mladenović w ćwierćfinale

Marketa Vondrousova pokonała Swietłanę Kuzniecową w II rundzie turnieju WTA International w Stambule. Do ćwierćfinału awansowały Petra Martić i Kristina Mladenović.

Marketa Vondrousova Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Marketa Vondrousova
W Stambule Swietłana Kuzniecowa (WTA 98) zanotowała drugi występ w tym roku. Rosjanka pauzowała od września z powodu kontuzji nadgarstka, a następnie problemów z kolanem. W Lugano doszła do ćwierćfinału. W największym mieście Turcji odpadła w II rundzie po porażce 4:6, 3:6 z Marketą Vondrousovą (WTA 46). W ciągu 78 minut miało miejsce 11 przełamań, z czego siedem dla Czeszki. Kolejną rywalką tenisistki z Sokolova będzie Lara Arruabarrena.

Petra Martić (WTA 40) zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:3 Anę Bogdan (WTA 150). Chorwatka wróciła ze stanu 4:6, 1:3. W trwającym dwie godziny i 15 minut spotkaniu siedem razy oddała podanie, a sama wykorzystała dziewięć z 15 break pointów. Martić podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Rumunką i awansowała do drugiego ćwierćfinału w tym miesiącu (Charleston).

Kolejną rywalką Chorwatki będzie Kristina Mladenović (WTA 66), która w 71 minut rozbiła 6:1, 6:2 Katerynę Kozłową (WTA 91). Francuzka zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu okazji i zdobyła 62 z 98 rozegranych punktów (63 proc.). Osiągnęła drugi ćwierćfinał w kwietniu (Monterrey).

Weronika Kudermetowa (WTA 76) pokonała 6:0, 7:6(4) Timeę Babos (WTA 142). W pierwszym secie Rosjanka straciła tylko dziewięć punktów, a w drugim prowadziła 5:2. Miała problem z zakończeniem meczu. Zmarnowała cztery piłki meczowe, jedną w ósmym i trzy w 10. gemie, ale w tie breaku przypieczętowała awans. Następną przeciwniczką moskwianki będzie jej rodaczka Margarita Gasparian.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 25 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Petra Martić (Chorwacja, 6) - Ana Bogdan (Rumunia, Q) 4:6, 7:5, 6:3
Marketa Vondrousova (Czechy) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, WC) 6:4, 6:3
Kristina Mladenović (Francja) - Kateryna Kozłowa (Ukraina, Q) 6:1, 6:2
Weronika Kudermetowa (Rosja) - Timea Babos (Węgry, LL) 6:0, 7:6(4)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Marketa Vondrousova awansuje do półfinału turnieju w Stambule?