WTA Praga: Potapowa odprawiła Sevastovą. Kuzniecowa wyeliminowała Buzarnescu

Anastasija Sevastova przegrała z Anastazją Potapową w I rundzie turnieju WTA International w Pradze. Swietłana Kuzniecowa pokonała Mihaelę Buzarnescu.

Anastazja Potapowa Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Anastazja Potapowa
We wtorek z turniejem w Pradze pożegnały się Anastasija Sevastova (WTA 13) i Mihaela Buzarnescu (WTA 29), rozstawione odpowiednio z numerem drugim i czwartym. Łotyszka przegrała 6:2, 3:6, 2:6 z Anastazją Potapową (WTA 74). W ciągu godziny i 40 minut Rosjanka wykorzystała pięć z 12 break pointów i zdobyła o dwa punkty więcej (83-81). Rumunka uległa 4:6, 2:6 Swietłanie Kuzniecowej (WTA 109). W drugim secie Buzarnescu prowadziła 2:0 i 40-15, ale straciła sześć gemów z rzędu. W trwającym 85 minut spotkaniu zamieniła na przełamanie tylko jedną z czterech szans.

Qiang Wang (WTA 16) zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:2 Margaritę Gasparian (WTA 65). W trwającym dwie godziny i 15 minut meczu Chinka zniwelowała 11 z 15 break pointów, a sama uzyskała sześć przełamań. Kolejną jej rywalką będzie Mandy Minella (WTA 100), która w 63 minuty pokonała 6:3, 6:1 Jasmine Paolini (WTA 175). Reprezentantka Luksemburga zdobyła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Katerina Siniakova (WTA 44) w 65 minut rozbiła 6:0, 6:2 Dalilę Jakupović (WTA 102). Czeszka odparła pięć z sześciu break pointów. W II rundzie reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Janą Cepelovą (WTA 232), która oddała trzy gemy Stefanie Vögele (WTA 107). W ciągu 59 minut Słowaczka zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu szans i zdobyła 57 z 86 rozegranych punktów (66 proc.).

Danielle Collins (WTA 32) przegrała 7:5, 3:6, 0:6 z Jennifer Brady (WTA 83). W trzecim secie wyżej notowana reprezentantka USA zdobyła tylko 14 punktów. W trwającym dwie godziny i 12 minut została przełamana sześć razy. Brady zaserwowała dziewięć asów. Kolejną jej rywalką będzie Karolina Muchova. Anna Karolina Schmiedlova (WTA 103) wykorzystała pięć z 14 break pointów i pokonała 6:3, 6:3 Viktorię Kuzmovą (WTA 45).

Barbora Strycova (WTA 39) wygrała 6:4, 6:2 z Moną Barthel (WTA 88). Czeszka zdobyła 24 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wyrównała na 4-4 bilans meczów z Niemką. O ćwierćfinał zmierzy się z Jessicą Pegula (WTA 78), która zwyciężyła 6:4, 6:7(7), 6:3 Andreę Petković (WTA 66). Amerykanka zmarnowała dwie piłki meczowe w tie breaku drugiego seta. W trzeciej partii odskoczyła na 4:0 i nie dała sobie odebrać awansu.

Jil Teichmann (WTA 146) pokonała 6:3, 6:4 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 57). W drugim secie Szwajcarka wróciła z 2:4. W ciągu 82 minut wykorzystała pięć z 10 break pointów i zdobyła o 10 punktów więcej (71-61). Rosjanka popełniła osiem podwójnych błędów. Kolejną rywalką Teichmann będzie Kuzniecowa. Natalia Wichliancewa (WTA 113) uzyskała dwa przełamania i wygrała 6:3, 6:4 z Kristyną Pliskovą (WTA 85). W II rundzie tenisistka z Wołgogradu zmierzy się z Potapową.

Bernarda Pera (WTA 105) pokonała 6:4, 6:2 Barbarę Haas (WTA 203). W ciągu 70 minut Amerykanka wykorzystała wszystkie cztery okazje na przełamanie. Kolejną jej przeciwniczką będzie Antonia Lottner (WTA 157), która wygrała 6:1, 6:4 z Marie Bouzkovą (WTA 116). W trwającym 77 minut meczu Niemka wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Tamara Korpatsch (WTA 151) zdobyła 21 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zwyciężyła 6:3, 6:2 Aleksandrę Krunić (WTA 63).

Z turnieju wycofały się dwie Czeszki z powodu choroby wirusowej. Największą gwiazdą miała być Karolina Pliskova. Z udziału zrezygnowała również Marketa Vondrousova.