WTA Madryt: Karolina Pliskova wygrała dreszczowiec z Dajaną Jastremską. Krecz Karoliny Woźniackiej

Karolina Pliskova obroniła cztery piłki meczowe i pokonała Dajanę Jastremską w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie. Mecz Karoliny Woźniackiej z Alize Cornet trwał 18 minut i zakończył się kreczem Dunki.

Karolina Pliskova Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
W I rundzie imprezy w Madrycie doszło do emocjonującej bitwy Karoliny Pliskovej (WTA 5) i Dajany Jastremskiej (WTA 38). Czeszka zwyciężyła 5:7, 7:6(5), 6:3 po dwóch godzinach i 17 minutach. W pierwszym secie była liderka rankingu nie wykorzystała prowadzenia 4:2. W drugiej partii Ukrainka z 2:4 wyszła na 5:4. W 10. gemie Pliskova obroniła cztery piłki meczowe, a w 11. zmarnowała dwa break pointy, ale doprowadziła do tie breaka. W nim Jastremska z 2-4 wyszła na 5-4, ale straciła trzy kolejne punkty. W decydującej odsłonie było jedno przełamanie, które Czeszka uzyskała na 5:3.

Pliskova zaserwowała 11 asów, o trzy więcej od rywalki. Czeszka popełniła dwa podwójne błędy, a Jastremska miała ich osiem. Była liderka rankingu zdobyła 111 z 216 rozegranych punktów (51 proc.). Obie tenisistki uzyskały po trzy przełamania. Było to ich pierwsze spotkanie. Kolejną rywalką Pliskovej będzie inna Ukrainka, Kateryna Kozłowa (WTA 84), która wykorzystała pięć z ośmiu break pointów i pokonała 6:3, 6:2 Shuai Zhang (WTA 42).

Mecz Alize Cornet (WTA 54) z Karoliną Woźniacką (WTA 12) trwał 18 minut. Po przegraniu trzech gemów Dunka skreczowała z powodu kontuzji pleców. W II rundzie Francuzka zmierzy się z Saisai Zheng. Andżelika Kerber (WTA 4) pokonała 6:3, 6:2 Łesię Curenko (WTA 26). W ciągu 72 minut Niemka zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu okazji. Następną przeciwniczką byłej liderki rankingu będzie Petra Martić.

W sobotę Maria Sakkari (WTA 51) pokonała Johannę Kontę (WTA 47) w finale turnieju w Rabacie. Już w niedzielę obie tenisistki musiały zagrać w Madrycie. Greczynka sześć razy oddała podanie i uległa 3:6, 3:6 Carli Suarez (WTA 27). W drugim secie Hiszpanka wróciła z 0:2 i podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Sakkari. Konta wygrała 6:4, 6:1 z Alison Riske (WTA 51). W pierwszej partii Amerykanka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale osiem z dziewięciu kolejnych gemów zdobyła Brytyjka. W II rundzie tenisistka z Eastbourne zmierzy się z Simoną Halep.

Kristyna Pliskova (WTA 94) zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:2 Martę Kostiuk (WTA 292). W ciągu godziny i 40 minut Czeszka zdobyła 35 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Miała 22 break pointów, z których wykorzystała sześć. W II rundzie jej rywalką będzie Donna Vekić. Danielle Collins (WTA 30) w 66 minut wygrała 6:1, 6:4 z Wierą Zwonariową (WTA 82). Amerykanka zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans.

Mihaela Buzarnescu (WTA 31) pokonała 6:3, 6:2 Ajlę Tomljanović (WTA 47). W ciągu 74 minut Rumunka zaserwowała siedem asów i wykorzystała trzy z dziewięciu break pointów. Zdobyła 62 ze 111 rozegranych punktów (56 proc.) i po raz trzeci okazała się lepsza od Australijki. Tenisistka z Bukaresztu wygrała piąty mecz w sezonie (bilans 5-15). O III rundę zmierzy się z Anastasiją Sevastovą.

Kateryna Kozłowa (Ukraina, Q) - Shuai Zhang (Chiny) 6:3, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Karolina Pliskova awansuje do III rundy turnieju w Madrycie?