ATP Madryt: Novak Djoković - Jeremy Chardy 13:0. Pierwszy w sezonie ćwierćfinał Marina Cilicia

Novak Djoković w dwóch setach pokonał Jeremy'ego Chardy'ego w III rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Był to 13. mecz pomiędzy tymi tenisistami i Serb po raz 13. wygrał bez straty partii.

Marcin Motyka
Novak Djoković Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Novak Djoković
Jeremy Chardy z pewnością jest jednym z ulubionych przeciwników Novaka Djokovicia. W poprzednich 12 pojedynkach z Francuzem Serb nie stracił ani jednego seta. W czwartek, w III rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie, zmierzyli się po raz 13. i tradycyjnie tenisista z Belgradu wygrał bez straty partii. Tym razem 6:1, 7:6(2).

W pierwszym secie Chardy nie miał nic do powiedzenia. Został zdominowany, a honorowego gema zdobył dopiero przy stanie 0:5. Z kolei w drugim nawiązał wyrównaną walkę. Zaczął lepiej serwować, ograniczył liczbę błędów, a w dziesiątym gemie stanął przed wielką szansą - miał setbola, lecz Djoković obronił się wygrywającym podaniem. Ostatecznie w tej partii nie było przełamań, a w decydującym tie breaku lepszy w stosunku 7-2 okazał się Serb.

Mecz trwał godzinę i 25 minut. W tym czasie Djoković zaserwował cztery asy, ani razu nie został przełamany, wykorzystał dwa z czterech break pointów, posłał 19 zagrań kończących, popełnił 17 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 68 punktów, o 17 więcej od rywala. Chardy'emu natomiast zapisano trzy asy, 20 uderzeń wygrywających oraz 25 pomyłek własnych.

W 1/4 finału Mutua Madrid Open 2019 najwyżej rozstawiony Djoković zmierzy się z innym tenisistą, z którym ma doskonały bilans pojedynków, Marinem Ciliciem. Z Chorwatem rywalizował dotychczas 19 razy i 17-krotnie był górą. Na nawierzchni ziemnej zwyciężył w ich obu rozegranych spotkaniach. Po raz ostatni stanęli naprzeciw siebie w listopadzie ubiegłego roku w fazie grupowej Finałów ATP World Tour i wówczas belgradczyk wygrał 7:6(7), 6:2.

Cilić w czwartek zaserwował 12 asów, uzyskał cztery przełamania i po ponad dwugodzinnej walce pokonał 4:6, 6:3, 6:2 Laslo Djere. Awansował tym samym do swojego pierwszego ćwierćfinału od listopada ubiegłego roku, gdy dotarł do 1/4 finału zawodów w Paryżu. Uległ wtedy... Djokoviciowi.