WTA Strasburg: Katarzyna Piter nie dołączy do Magdy Linette. Przegrała w I rundzie eliminacji

Katarzyna Piter nie awansuje do turnieju głównego WTA International w Strasburgu. Polka przegrała z Meksykanką Renatą Zarazuą w I rundzie eliminacji.

Katarzyna Piter Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Katarzyna Piter (WTA 294) musiała wygrać dwa mecze, aby awansować do głównej drabinki w Strasburgu. Już pierwsza rywalka okazała się dla niej za trudna. Polka uległa 5:7, 1:6 Meksykance Renacie Zarazui (WTA 267). Poznanianka prowadziła 5:3, ale przegrała 10 z 11 kolejnych gemów.

W trwającym 81 minut spotkaniu Piter wykorzystała wszystkie cztery break pointy, ale siedem razy oddała podanie. Zarazua zdobyła o 17 punktów więcej (59-42). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Piter w eliminacjach do głównego cyklu wzięła udział po raz pierwszy od października (Luksemburg). Po raz ostatni w turnieju WTA wystąpiła rok temu właśnie w Strasburgu, gdy przeszła kwalifikacje.

Jedyną Polką w głównej drabince singla będzie Magda Linette. Już w niedzielę poznanianka zagra ze Szwedką Rebekką Peterson. Weźmie udział również w deblu w parze z Sofią Kenin. Ich rywalkami będą najwyżej rozstawione Tajwanki Hao-Ching Chan i Latisha Chan.

W grze podwójnej zagrają też Alicja Rosolska i Zhaoxuan Yang, które zostały rozstawione z numerem trzecim. W I rundzie Polka i Chinka zmierzą się z Kazaszką Galiną Woskobojewą i Ukrainką Dajaną Jastremską.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)