WTA Strasburg: Jastremska lepsza od Parmentier. Wygrane Stosur i Puig, porażka Kenin

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Dajana Jastremska
Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Dajana Jastremska

Dajana Jastremska pokonała Pauline Parmentier w I rundzie turnieju WTA International w Strasburgu. Pierwsze mecze wygrały Monica Puig i Samantha Stosur, odpadła natomiast Sofia Kenin.

W poniedziałek do II rundy turnieju w Strasburgu awansowały dwie reprezentantki gospodarzy, ale jedną z nich nie została Pauline Parmentier (WTA 65). Tenisistka z Paryża przegrała 2:6, 4:6 z Dajaną Jastremską (WTA 42). W drugiej partii z 1:4 wyrównała na 4:4, ale dwa kolejne gemy padły łupem Ukrainki. W ciągu 79 minut Parmentier popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko 11 z 27 punktów przy swoim drugim podaniu. Jastremska wykorzystała pięć z 11 break pointów.

Kolejną rywalką Ukrainki będzie Samantha Stosur (WTA 89), która pokonała 6:3, 6:1 Jessicę Pegulę (WTA 71). W trwającym 69 minut meczu Australijka zaserwowała sześć asów i zgarnęła 24 z 31 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła trzy z czterech break pointów i uzyskała pięć przełamań. Stosur to dwukrotna mistrzyni turnieju w Strasburgu (2015, 2017).

Monica Puig (WTA 61) w 48 minut rozbiła 6:1, 6:1 Tatjanę Marię (WTA 58). Portorykanka wykorzystała pięć z sześciu break pointów i zdobyła 51 z 74 rozegranych punktów (69 proc.). W II rundzie mistrzyni olimpijska zagra z Astrą Sharmą (WTA 100), która pokonała 6:4, 6:1 Shuai Zhang (WTA 50). W ciągu 75 minut Australijka posłała siedem asów i zaliczyła pięć przełamań. Puig w Strasburgu zdobyła tytuł w 2014 roku.

Sofia Kenin (WTA 34) przegrała 3:6, 3:6 z Chloe Paquet (WTA 223). W drugim secie Amerykanka od 3:1 straciła pięć gemów z rzędu. W trwającym 79 minut spotkaniu Francuzka zaserwowała siedem asów i wykorzystała pięć z 12 break pointów. Amandine Hesse (WTA 256) pokonała 6:1, 6:4 Yafan Wang (WTA 57). Reprezentantka gospodarzy zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji.

Marta Kostiuk (WTA 264) wygrała 6:4, 6:1 z Marie Benoit (WTA 266). W ciągu 81 minut Ukrainka zdobyła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła cztery z sześciu break pointów, a sama zaliczyła pięć przełamań. Laura Siegemund (WTA 99) zwyciężyła 6:4, 7:6(5) Renatę Zarazuę (WTA 275). W pierwszym secie Niemka wróciła ze stanu 2:4. W trwającym godzinę i 43 minuty meczu wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Xinyun Han (WTA 180) w 72 minuty rozbiła 6:0, 6:2 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 92). Chinka zgarnęła 23 z 31 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

Mecz Caroline Garcii (WTA 24) z Shelby Rogers (WTA 514) przerwano przy stanie 1-1 w setach. Tenisistki nie wróciły na kort z powodu deszczu. Spotkanie zostanie dokończone we wtorek.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów poniedziałek, 20 maja

I runda gry pojedynczej:

Dajana Jastremska (Ukraina, 6) - Pauline Parmentier (Francja) 6:2, 6:4 Chloe Paquet (Francja) - Sofia Kenin (USA, 5) 6:3, 6:3 Astra Sharma (Australia, Q) - Shuai Zhang (Chiny, 8) 6:4, 6:1 Monica Puig (Portoryko) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:1, 6:1 Samantha Stosur (Australia) - Jessica Pegula (USA) 6:3, 6:1 Marta Kostiuk (Ukraina, Q) - Marie Benoit (Belgia, Q) 6:4, 6:1 Xinyun Han (Chiny, Q) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:0, 6:2 Laura Siegemund (Niemcy, Q) - Renata Zarazua (Meksyk, Q) 6:4, 7:6(5) Amandine Hesse (Francja, WC) - Yafan Wang (Chiny) 6:1, 6:4 Caroline Garcia (Francja, 4) - Shelby Rogers (USA) 4:6, 6:4 *do dokończenia

Czy Dajana Jastremska awansuje do ćwierćfinału turnieju w Strasburgu?