WTA Norymberga: awans Andrei Petković, porażka Alison Riske. Odwołany debel Pauli Kani

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Andrea Petković
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Andrea Petković

Andrea Petković pokonała Caglę Buyukakcay w I rundzie turnieju WTA International w Norymberdze. Odpadła Alison Riske, która przegrała z Niną Stojanović. Z powodu deszczu odwołany został debel z udziałem Pauli Kani.

Andrea Petković (WTA 69) w Norymberdze osiągnęła finał w 2013 roku, gdy odbyła się pierwsza edycja imprezy. We wtorek Niemka pokonała 6:3, 6:2 Caglę Buyukakcay (WTA 246). W ciągu 74 minut obroniła sześć z ośmiu break pointów i uzyskała pięć przełamań. Kolejną rywalką byłej dziewiątej rakiety globu będzie jej rodaczka Anna-Lena Friedsam (WTA 523), która wygrała 4:6, 6:3, 6:3 z Iriną-Camelią Begu (WTA 118). W trwającym dwie godziny i minutę meczu tenisistka z Oberduerenbach zdobyła o pięć punktów więcej (85-80).

Alison Riske (WTA 53) przegrała 6:7(6), 6:2, 2:6 z Niną Stojanović (WTA 247). W trwającym dwie godziny i 17 minut spotkaniu Amerykanka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Obie tenisistki zaliczyły po siedem przełamań, a o cztery punkty więcej (100-96) wywalczyła Serbka. Riske rok temu doszła w Norymberdze do finału. W II rundzie Stojanović zmierzy się z Sarą Sorribes.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 60) wróciła z 1:4 i pokonała 6:4, 6:2 Janę Cepelovą (WTA 200). W ciągu 68 minut Rosjanka wykorzystała siedem z 13 break pointów. O ćwierćfinał zagra ze swoją rodaczką Weroniką Kudermetową (WTA 74), która zaserwowała dziewięć asów i zwyciężyła 6:4, 6:7(4), 6:2 Witalię Diaczenko (WTA 82). 22-latka z Moskwy mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:4, 5:3. W trwającym dwie godziny i 16 minut meczu Diaczenko popełniła 13 podwójnych błędów.

Tamara Zidansek (WTA 68) zwyciężyła 7:6(4), 3:6, 6:4 Misaki Doi (WTA 110) po dwóch godzinach i ośmiu minutach walki. W trzecim secie Słowenka zdobyła pięć gemów z rzędu od stanu 1:4. Laura-Ioana Paar (WTA 301) pokonała 6:1, 6:3 Quirine Lemoine (WTA 262). W ciągu godziny Rumunka popełniła sześć podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z siedmiu break pointów.

Spotkania Sabiny Lisickiej (WTA 299) z Ajlą Tomljanović (WTA 47) i Kristyny Pliskovej (WTA 109) z Jule Niemeier (WTA 435) zostały przerwane z powodu deszczu. Odwołano deblowy mecz Pauli Kani i Xenii Knoll z Shuko Aoyamą i Janą Sizikową.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów wtorek, 21 maja

I runda gry pojedynczej:

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 5) - Jana Cepelova (Słowacja, Q) 6:4, 6:2 Andrea Petković (Niemcy, 8) - Cagla Buyukakcay (Turcja, Q) 6:3, 6:2 Nina Stojanović (Serbia, Q) - Alison Riske (USA, 4) 7:6(6), 2:6, 6:2 Tamara Zidansek (Słowenia) - Misaki Doi (Japonia) 7:6(4), 3:6, 6:4 Weronika Kudermetowa (Rosja) - Witalia Diaczenko (Rosja) 6:4, 6:7(4), 6:2 Laura Ioana Paar (Rumunia, Q) - Quirine Lemoine (Holandia, Q) 6:1, 6:3 Anna-Lena Friedsam (Niemcy, WC) - Irina-Camelia Begu (Rumunia) 4:6, 6:3, 6:3 Ajla Tomljanović (Australia, 3) - Sabina Lisicka (Niemcy, WC) 6:2, 1:2 *do dokończenia Kristyna Pliskova (Czechy) - Jule Niemeier (Niemcy, Q) 6:1, 5:3 *do dokończenia

Czy Andrea Petković awansuje do ćwierćfinału turnieju w Norymberdze?