WTA Strasburg: Caroline Garcia i Aryna Sabalenka w ćwierćfinale. Porażki Chinek

Francuzka Caroline Garcia i Białorusinka Aryna Sabalenka awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International w Strasburgu. W II rundzie odpadły Chinki, Qiang Wang i Saisai Zheng.

Caroline Garcia Getty Images / Fred Lee / Na zdjęciu: Caroline Garcia
W środę w Strasburgu Caroline Garcia (WTA 24) wychodziła na kort dwa razy. Najpierw dokończyła mecz z Shelby Rogers (WTA 514), przerwany w poniedziałek przy stanie 1-1 w setach. Francuzka zwyciężyła Amerykankę 4:6, 6:4, 6:3 po dwóch godzinach i 19 minutach. W II rundzie reprezentantka gospodarzy pokonała 6:2, 6:3 Rebekkę Peterson (WTA 64). Tenisistka z Lyonu zaserwowała sześć asów i wykorzystała cztery z pięciu break pointów.

W ćwierćfinale Garcia zmierzy się z Martą Kostiuk (WTA 264), która wygrała 6:3, 6:1 z Saisai Zheng (WTA 45). W ciągu 73 minut Ukrainka zdobyła 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie sześć z 11 okazji. W ubiegłym roku kijowianka doszła do III rundy Australian Open jako pierwsza tenisistka urodzona w 2002 roku. Wygrała mecz w Melbourne jako najmłodsza zawodniczka od czasu Martiny Hingis (1996). Znakomicie rozpoczęty sezon nie zakończył się dla niej dobrze. Z powodu problemów zdrowotnych ostatni turniej rozegrała we wrześniu.

Aryna Sabalenka (WTA 11) pokonała 6:4, 6:3 Laurę Siegemund (WTA 99). W ciągu 88 minut Niemka zdobyła tylko siedem z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Białorusinka wykorzystała pięć z 10 break pointów. W ćwierćfinale tenisistka z Mińska zmierzy się z Moniką Puig (WTA 61), która wygrała 6:3, 6:2 z Astrą Sharmą (WTA 100). Portorykanka zgarnęła 26 z 32 punktów przy własnym pierwszym serwisie i uzyskała trzy przełamania.

Qiang Wang (WTA 16) przegrała 7:6(4), 3:6, 3:6 z Fioną Ferro (WTA 88). W pierwszym secie Chinka wróciła ze stanu 2:5 i obroniła piłkę setową w dziewiątym gemie. W drugiej i trzeciej partii trzy razy oddała podanie, a sama miała w nich jednego break pointa. W trwającym dwie godziny i 33 minuty meczu na przełamanie zamieniła tylko trzy z 11 okazji. Kolejną rywalką Francuzki będzie Dajana Jastremska (WTA 42), która w 65 minut rozbiła 6:0, 6:2 Samanthę Stosur (WTA 89). Ukrainka posłała pięć asów, zdobyła 21 z 26 punktów przy własnym pierwszym podaniu i odparła dwa break pointy. Australijka w Strasburgu triumfowała w 2015 i 2017 roku.

Pięć setów rozegrała Daria Gawriłowa (WTA 63). Najpierw pokonała 7:5, 7:5 Dianę Marcinkevicę (WTA 269). W drugim secie Australijka przegrywała 0:3 i 3:5. Obroniła cztery piłki setowe i po dwóch godzinach awansowała do II rundy. W walce o ćwierćfinał tenisistka z Melbourne zwyciężyła 4:6, 6:2, 7:5 Amandine Hesse (WTA 256). W ciągu dwóch godzin i 15 minut Francuzka zaserwowała 12 asów. Gawriłowa wykorzystała pięć z 13 break pointów.

Chloe Paquet (WTA 223) wygrała 6:3, 6:3 z Xinyun Han (WTA 180). W ciągu 76 minut Francuzka zaserwowała siedem asów i zdobyła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu szans. W ćwierćfinale zmierzy się z Gawriłową.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)