WTA Norymberga: Katerina Siniakova wygrała dwa trzysetowe mecze. Julia Putincewa w ćwierćfinale

Katerina Siniakova odniosła w środę w Norymberdze dwa trzysetowe zwycięstwa. Do ćwierćfinału awansowała Julia Putincewa, która pokonała Monę Barthel.

Katerina Siniakova PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Katerina Siniakova
W środę w Norymberdze deszcz nie przeszkadzał. Rozegrano wszystkie wszystkie mecze II oraz dokończono I rundę. W ćwierćfinale jest najwyżej rozstawiona Julia Putincewa (WTA 39), która pokonała 7:6(8), 6:1 Monę Barthel (WTA 84). Pierwszy set obfitował w zwroty akcji. Kazaszka prowadziła 3:0 i 5:3, ale wygrała go po obronie trzech piłek setowych, dwóch przy 5:6 i jednej w tie breaku. W drugiej partii uzyskała dwa przełamania i jedynego gema straciła przy 5:0. W trwającym godzinę i 45 minut meczu Barthel popełniła siedem podwójnych błędów i wykorzystała tylko dwa z dziewięciu break pointów.

W ćwierćfinale Putincewa zmierzy się z Anną-Leną Friedsam (WTA 523), która pokonała 6:3, 6:1 Andreę Petković (WTA 69), mistrzynię imprezy z 2013 roku. W ciągu 57 minut niżej notowana Niemka zaserwowała siedem asów i obroniła cztery break pointy. Jekaterina Aleksandrowa (WTA 60) zdobył tylko 32 z 89 punktów (36 proc.) i przegrała 0:6, 4:6 z Weroniką Kudermetową (WTA 74). Mecz trwał 52 minuty.

W środę dwa trzysetowe mecze rozegrała Katerina Siniakova (WTA 43). W I rundzie uzyskała sześć przełamań i zwyciężyła 1:6, 6:3, 6:2 Mandy Minellę (WTA 98) po 93 minutach. Awans do ćwierćfinału Czeszka zapewniła sobie pokonując 4:6, 6:0, 6:3 Johannę Larsson (WTA 111), triumfatorkę turnieju sprzed roku. W ciągu godziny i 46 minut Siniakova zaserwowała siedem asów i obroniła osiem z 11 break pointów. Szwedka wcześniej wygrała 7:5, 6:4 ze Swietłaną Kuzniecową (WTA 102). Rosjanka zamieniła na przełamanie tylko jedną z ośmiu szans.

Ajla Tomljanović (WTA 47) przegrała 3:6, 4:6 z Tamarą Zidansek (WTA 68). W ciągu 75 minut Australijka cztery razy oddała podanie. Wcześniej tenisistka z Melbourne dokończyła mecz z Sabiną Lisicką (WTA 299), finalistką Wimbledonu 2013. Wróciła z 0:2 w drugim secie i pokonała Niemkę 6:2, 7:5.

Madison Brengle (WTA 97) pokonała 7:6(6), 6:0 Kristynę Pliskovą (WTA 109). W pierwszym secie Czeszka z 0:4 doprowadziła do tie breaka, w którym zmarnowała prowadzenie 4-0 i dwie piłki setowe przy 6-4. W drugiej partii zdobyła tylko siedem punktów. W trwającym 63 minuty meczu zaserwowała osiem asów, ale pięć razy oddała podanie. Wcześniej Pliskova dokończyła spotkanie I rundy. Wygrała 6:1, 6:3 z Jule Niemeier (WTA 435). W ciągu 57 minut Czeszka posłała siedem asów i zgarnęła 24 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła cztery z pięciu break pointów.

Sorana Cirstea (WTA 93) zwyciężyła 6:4, 6:7(6), 6:0 swoją rodaczkę Laurę-Ioanę Paar (WTA 301). Wyżej notowana Rumunka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:4, 5:2 i miała dwie piłki meczowe w 10. gemie drugiej partii. W decydującej odsłonie straciła tylko 11 punktów. W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu miało miejsce 16 przełamań, z czego 10 dla Cirstei. Dla tenisistki z Targoviste był to drugi mecz w środę. W I rundzie pokonała 7:6(6), 6:2 Kirsten Flipkens (WTA 59). W pierwszym secie Cirstea odrodziła się ze stanu 1:5.

Nina Stojanović (WTA 247) wygrała 6:1, 0:6, 6:3 z Sarą Sorribes (WTA 72). Serbka miała serię ośmiu z rzędu straconych gemów, ale w trzeciej partii wróciła z 0:2. W ciągu godziny i 52 minut Hiszpanka popełniła 12 podwójnych błędów. W ćwierćfinale Stojanović zmierzy się z Cirsteą.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)