WTA Norymberga: Julia Putincewa wygrała najdłuższy mecz w 2019 roku. Awans Kateriny Siniakovej

Julia Putincewa wygrała z Anną-Leną Friedsam po trzech godzinach i 21 minutach w ćwierćfinale turnieju WTA International w Norymberdze. Do półfinału awansowała Katerina Siniakova.

Julia Putincewa Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Julia Putincewa
Julia Putincewa (WTA 39) i Anna-Lena Friedsam (WTA 523) zafundowały kibicom najdłuższy do tej pory mecz w 2019 roku. Po trzech godzinach i 21 minutach zwyciężyła Kazaszka 7:5, 6:7(5), 7:6(2). W pierwszym secie Niemka z 2:4 wyszła na 5:4, ale zmarnowała dwie piłki setowe. W drugiej partii wróciła z 1:3. W decydującej odsłonie ponownie odrabiała straty (z 0:2), ale tie break należał do Putincewej. Kazaszka wykorzystała cztery z 11 break pointów i zdobyła o 11 punktów więcej (127-116). Osiągnęła pierwszy półfinał od września (Kanton).

Katerina Siniakova (WTA 43) odrodziła się po przegraniu pierwszego seta i pokonała 1:6, 6:4, 6:0 Madison Brengle (WTA 97). W trzeciej partii Czeszka straciła tylko dziewięć punktów. W ciągu 89 minut zamieniła na przełamanie sześć z 10 okazji. Awansowała do pierwszego półfinału od roku. W ubiegłym sezonie w Norymberdze w walce o finał uległa Johannie Larsson.

Tamara Zidansek (WTA 68) zwyciężyła 6:4, 2:6, 6:3 Weronikę Kudermetową (WTA 74) po dwóch godzinach i ośmiu minutach. Obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Słowenka wywalczyła o 12 punktów więcej (107-95). Osiągnęła drugi półfinał w 2019 roku (Hua Hin).

Sorana Cirstea (WTA 93) wygrała 4:6, 6:4, 6:2 z Niną Stojanović (WTA 247). Rumunka wróciła ze stanu 4:6, 0:2. W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu tenisistka z Targoviste wykorzystała sześć z 13 break pointów. W półfinale w Norymberdze wystąpi po raz drugi (2017). Dwa lata czekała na taki rezultat w głównym cyklu.

W półfinale Putincewa zmierzy się z Cirsteą. Bilans ich spotkań to 2-2. Będzie to ich drugie starcie w Norymberdze. W 2017 roku w ćwierćfinale w trzech setach zwyciężyła Rumunka. Siniakova zagra z Zidansek, którą rozbiła 6:0, 6:2 pięć lat temu w Mariborze (ITF).

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 23 maja

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Julia Putincewa (Kazachstan, 1) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy, WC) 7:5, 6:7(5), 7:6(2)
Katerina Siniakova (Czechy, 2) - Madison Brengle (USA) 1:6, 6:4, 6:0
Tamara Zidansek (Słowenia) - Weronika Kudermetowa (Rosja) 6:4, 2:6, 6:3
Sorana Cirstea (Rumunia) - Nina Stojanović (Serbia, Q) 4:6, 6:4, 6:2

Kto awansuje do finału turnieju w Norymberdze?