Roland Garros: Karolina Pliskova w godzinę odprawiła Madison Brengle. Porażka Swietłany Kuzniecowej

Karolina Pliskova pokonała Madison Brengle w I rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Odpadła Swietłana Kuzniecowa, która przegrała z Kristiną Kucovą.

Karolina Pliskova Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
W niedzielę Karolina Pliskova (WTA 2) rozpoczęła ósmy występ w Rolandzie Garrosie. Półfinalistka imprezy z 2017 roku pokonała 6:2, 6:3 Madison Brengle (WTA 91). Czeszka miała problemy tylko na początku. Od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W drugiej partii dwa razy oddała podanie, a sama uzyskała cztery przełamania. W trwającym godzinę meczu wykorzystała siedem z ośmiu break pointów. Posłała 36 kończących uderzeń, a jej rywalka miała ich osiem.

Marketa Vondrousova (WTA 38) pokonała 6:4, 6:3 Yafan Wang (WT 56). W ciągu 81 minut Czeszka zdobyła 23 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił pięć z siedmiu break pointów, a sam zaliczyła pięć przełamań. Naliczono jej 22 kończące uderzenia i 16 niewymuszonych błędów. Chinka miała 18 piłek wygranych bezpośrednio i 28 pomyłek. Dla Vondrousovej to 23. wygrany mecz w 2019 roku (bilans 23-6). Kolejną jej rywalką będzie Anastazja Potapowa.

Kristina Kucova (WTA 189) wygrała 6:4, 6:2 ze Swietłaną Kuzniecową (WTA 102). W trwającym 67 minut meczu Słowaczka odparła cztery break pointy i wykorzystała trzy z sześciu okazji na przełamanie. Posłała 18 kończących uderzeń i popełniła 15 niewymuszonych błędów. Rosjance zanotowano 24 piłki wygrane bezpośrednio i 25 pomyłek. Kuzniecowa w Paryżu zdobyła tytuł w 2009 roku. Następną przeciwniczką Kucovej będzie Pliskova.

Laura Siegemund (WTA 95) pokonała 6:3, 6:3 Sofję Żuk (WTA 167). W ciągu 82 minut Niemka wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Naliczono jej 20 kończących uderzeń i 16 niewymuszonych błędów. Rosjanka miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 30 pomyłek. W II rundzie Siegemund zmierzy się z Belindą Bencić (WTA 15), która wygrała 6:1, 6:4 z Jessiką Ponchet (WTA 187). Szwajcarka wróciła z 1:3 w drugim secie. Trwające 63 minuty spotkanie zakończyła z dorobkiem 30 kończących uderzeń i 10 niewymuszonych błędów.

Kristina Mladenović (WTA 53) w 96 minut zwyciężyła 6:3, 7:6(3) Fionę Ferro (WTA 82). W pierwszym secie ćwierćfinalistka imprezy z 2017 roku wróciła z 0:2. W drugiej partii niżej notowana Francuzka z 2:4 wyszła na 6:5. Mladenović uzyskała przełamanie i doprowadziła do tie breaka, a w nim przypieczętowała awans do II rundy. Była 10. rakieta globu wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Zanotowano jej 21 kończących uderzeń i 20 niewymuszonych błędów. Ferro miała 25 piłek wygranych bezpośrednio i 36 pomyłek. W II rundzie Mladenović zagra z Petrą Martić.

Kateryna Kozłowa (WTA 67) pokonała 6:2, 7:6(5) Bernardę Perę (WTA 83). W drugim secie Ukrainka poderwała się do walki z 1:3, obroniła dwie piłki meczowe w 12. gemie, ale nie udało się jej doprowadzić do trzeciej partii. W ciągu 91 minut Ukrainka zdobyła 34 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji. Pera popełniła 43 niewymuszone błędy.