Roland Garros: Rafael Nadal bezwzględny dla drugiego Yannicka. Awans Stefanosa Tsitsipasa

Rafael Nadal oddał siedem gemów Yannickowi Madenowi w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych wielkoszlemowego Roland Garros 2019. Hiszpan awansował do 1/16 finału 15. raz w 15. występie w tym turnieju. Dalej gra także Stefanos Tsitsipas.

Marcin Motyka
Rafael Nadal Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Rafael Nadal
W tegorocznej edycji Rolanda Garrosa Rafael Nadal jest jak na razie pogromcą niemieckich kwalifikantów o imieniu Yannick. Po tym, jak na otwarcie oddał zaledwie sześć gemów Yannickowi Hanfmannowi, w środę, w spotkaniu II rundy, również bardzo bardzo pewnie uporał się z Yannickiem Madenem.

Maden od początku meczu sprawiał wrażenie, jakby nie miał pomysłu, jak przeciwstawić się utytułowanemu przeciwnikowi. W dwóch pierwszych setach Nadal był bezwzględny dla Niemca, oddając rywalowi ledwie trzy gemy. W trzecim spotkanie się wyrównało, ale w dużej mierze było to zasługą słabszej dyspozycji Hiszpana. W tej partii Majorkanin dwukrotnie został przełamany, ale i tak zwyciężył 6:4.

Mecz trwał dwie godziny i dziewięć minut. W tym czasie Nadal zaserwował trzy asy, dwukrotnie oddał podanie, wykorzystał siedem z 11 break pointów, posłał 43 zagrania kończące, popełnił 23 niewymuszone błędy i łącznie zdobył 90 punktów, o 34 więcej od rywala. Madenowi natomiast zapisano jednego asa, 15 uderzeń wygrywających i 20 pomyłek własnych.

Dla Nadala był to 90. w karierze pojedynek na paryskiej mączce i 88. wygrany. Do III rundy Rolanda Garrosa awansował po raz 15. w 15. występie w tym turnieju. O 1/8 finału, Hiszpan 11-krotny triumfator międzynarodowych mistrzostw Francji, zmierzy się z Davidem Goffinem, z którym ma bilans 3-1, ale wszystkie wygrane odniósł właśnie na nawierzchni ziemnej. Oznaczony "27" Belg w środę okazał się lepszy od Miomira Kecmanovicia.

W meczu reprezentantów dwóch krajów o niewielkich tenisowych tradycjach Grek Stefanos Tsitsipas pokonał 4:6, 6:0, 6:3, 7:5 Hugo Delliena z Boliwii. - To był trudny mecz, ale walczyłem, wierzyłem w siebie i cieszę się, że przetrwałem. Miałem wymagającego rywala, który świetnie czuje się na mączce. W pierwszym secie nie potrafiłem znaleźć rytmu. W czwartym natomiast robiłem wszystko, by wygrać i nie doprowadzić do piątej partii. Taki pojedynek doda mi wiary przed kolejnymi - mówił w rozmowie z Eurosportem Tsitsipas, który w ciągu 169 minut zapisał na swoim koncie pięć asów, osiem breaków i 42 zagrania wygrywające.

Z turnieju odpadł rozstawiony z numerem 19. Guido Pella. Argentyńczyk w czterech setach przegrał z posiadaczem dzikiej karty Corentinem Moutetem. Dla 20-letniego Francuza to pierwszy w karierze awans do 1/16 finału imprezy Wielkiego Szlema.