Magda Linette nie dała szans Brytyjce. Powalczy o tytuł w Manchesterze

Magda Linette zagra w niedzielę o pierwszy tytuł na zawodowych kortach od 2016 roku. Polska tenisistka bez straty seta zameldowała się w finale turnieju ITF o puli nagród 100 tys. dolarów na trawnikach w Manchesterze.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette
W drodze do finału Magda Linette (WTA 96) nie straciła seta. W sobotnim pojedynku rozgromiła brytyjską kwalifikantkę Samanthę Murray (WTA 466). Mecz trwał nieco ponad 100 minut i na początku drugiego seta został przerwany przez opady deszczu. Mimo tego tenisistka z Poznania zachowała spokój i wygrała zasłużenie 6:3, 6:0.

Dzięki temu zameldowała się w finale imprezy Manchester Trophy. Jej niedzielną przeciwniczką będzie rozstawiona z trzecim numerem Zarina Dijas, która także nie straciła jeszcze seta. Kazaszka to mistrzyni tego turnieju z 2017 roku. Z naszą reprezentantką ma bilans 1-2 na zawodowych kortach.

Występ w Manchesterze jest ważny dla sytuacji rankingowej Linette. Polka zdobyła już 85 punktów, czyli ponad dwa razy więcej niż we wszystkich zeszłorocznych turniejach rozgrywanych na trawie. Dzięki temu przesunie w poniedziałek w okolice 80. pozycji. Wynik osiągnięty w tym tygodniu w Wielkiej Brytanii pozwoli jej pozostać w Top 100 po Wimbledonie 2019 i da prawo gry w US Open 2019.

Manchester Trophy, Manchester (Wielka Brytania)