WTA Majorka: wygrane Belindy Bencić i Elise Mertens. Odpadła Katerina Siniakova

Belinda Bencić pokonała Rebekkę Peterson i awansowała do II rundy turnieju WTA International na Majorce. Pierwszy mecz wygrała Elise Mertens.

Belinda Bencić Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Belinda Bencić
Na Majorce Belinda Bencić (WTA 13) rozpoczyna część sezonu na trawie. W poniedziałek Szwajcarka wróciła z 3:5 w pierwszym secie i wygrała 7:5, 6:4 z Rebekką Peterson (WTA 64). W drugiej partii było jedno przełamanie, które była siódma rakieta globu uzyskała na 5:4. W ciągu godziny i 49 minut Bencić zdobyła 32 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 19 break pointów. Peterson popełniła siedem podwójnych błędów. W II rundzie Szwajcarka zmierzy się z Amerykanką Shelby Rogers lub Chinką Shuai Zhang.

Elise Mertens (WTA 21) pokonała 6:2, 6:2 Andreę Petković (WTA 71). W ciągu 69 minut Belgijka odparła dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu szans. To dla niej trzeci występ na Majorce. W 2016 roku doszła do II rundy jako kwalifikantka, a 12 miesięcy później odpadła po pierwszym meczu.

Katerina Siniakova (WTA 38) wyeliminowała Naomi Osakę w III rundzie tegorocznego Rolanda Garrosa i zakończyła serię Japonki 16 z rzędu wygranych meczów w wielkoszlemowych turniejach. Na Majorce Czeszka odpadła w I rundzie. W poniedziałek przegrała 2:6, 6:3, 3:6 z Alison van Uytvanck (WTA 57). Siniakova z 2:6, 0:2 doprowadziła do trzeciego seta, ale w nim dwa razy oddała podanie. W trwającym godzinę i 49 minut spotkaniu Belgijka wykorzystała pięć z 12 break pointów.

Sofia Kenin (WTA 30) pokonała 6:2, 6:3 Kirsten Flipkens (WTA 80). Amerykanka obroniła sześć break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu szans. Yafan Wang (WTA 58) wygrała 7:5, 6:3 z Anną-Leną Friedsam (WTA 358). Chinka pięć razy odebrała podanie rywalce. Niemka popełniła siedem podwójnych błędów.

Ajla Tomljanović (WTA 47) zwyciężyła 6:4, 7:5 Monikę Puig (WTA 53). W trwającym 83 minuty meczu Portorykanka zaserwowała osiem asów, ale jej rywalka miała ich o dwa więcej. Australijka zdobyła 36 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała wszystkie cztery break pointy. Tomljanović podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Puig.