ATP Halle: dzień trzysetówek. Borna Corić przetrwał napór Joao Sousy

W środę odbyły się cztery mecze II rundy turnieju ATP World Tour 500 na kortach trawiastych w Halle i wszystkie zakończyły się w trzech setach. Szansę na obronę tytułu zachował Chorwat Borna Corić.

Rafał Smoliński
Borna Corić Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Borna Corić
Fani zgromadzeni na korcie centralnym z pewnością nie żałowali. Cztery środowe pojedynki trzymały w napięciu do samego końca. W ostatnim spotkaniu broniący tytułu Borna Corić wygrał z bólem i Joao Sousą, który w I rundzie odprawił Huberta Hurkacza. Chorwat narzekał na uraz od połowy drugiego seta, ale poddał się zabiegom w szatni i nie zrezygnował z walki. Zwyciężył Portugalczyka 7:6(4), 5:7, 7:6(4), choć w trzecim secie musiał bronić break pointów, a w tie breaku przegrywał 1-3.

Piątkowym przeciwnikiem oznaczonego "czwórką" Coricia będzie Pierre-Hugues Herbert. On także wrócił w środę z dalekiej podróży, bowiem przegrał pierwszego seta 2:6. Jego spotkanie z Serhijem Stachowskim zostanie zapamiętane z dwóch powodów. Najpierw Ukrainiec popisał się pięknym gestem fair play, gdy zgodził się sprawdzić Francuzowi ślad po jego serwisie. Piłka okazała się dobra i w ten sposób tenisista Trójkolorowych zamknął siódmego gema w pierwszym secie.

Druga sytuacja miała miejsce w drugiej odsłonie, gdy jeden z chłopców do podawania piłek poślizgnął się i wymagał interwencji medycznej. Zawodnicy poprosili wówczas o pomoc lekarza, a poszkodowany opuścił kort na wózku inwalidzkim. Herbert odwrócił losy pojedynku i wygrał ostatecznie 2:6, 7:6(2), 6:4. Wykorzystał to, że od drugiego seta Stachowski coraz gorzej sobie radził przy własnym podaniu i w końcu postarał się o przełamanie w trzeciej partii.

Emocjonujący mecz z Karenem Chaczanowem rozegrał w środę Jan-Lennard Struff. Rozstawiony z "trójką" Rosjanin wygrał premierowego seta, ale tenisista gospodarzy odpowiedział w drugiej odsłonie. Niemiec walczył dzielnie w trzeciej partii, jednak w 10. gemie dał się zaskoczyć. Moskwianin wygrał parę niesamowitych wymian i przełamaniem zakończył mecz. Zwyciężył 6:3, 3:6, 6:4 i teraz będzie czekał na włoskiego rywala, bowiem będzie nim Matteo Berrettini lub Andreas Seppi.

Do ćwierćfinału awansował również w środę David Goffin. Belg długo nie mógł złamać oporu Radu Albota. Mołdawianin przede wszystkim świetnie returnował i tym zyskiwał przewagę w wymianach. Pierwszego seta wygrał różnicą przełamania, lecz nie poszedł za ciosem. Goffin odpowiedział w drugiej i trzeciej partii, dzięki czemu pokonał Albota 4:6, 6:4, 6:3. Teraz na jego drodze stanie Niemiec Alexander Zverev lub Amerykanin Steve Johnson.

Gerry Weber Open, Halle (Niemcy)
ATP World Tour 500, kort trawiasty, pula nagród 2,081 mln euro
środa, 19 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Karen Chaczanow (Rosja, 3) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:3, 3:6, 6:4
Borna Corić (Chorwacja, 4) - Joao Sousa (Portugalia, Q) 7:6(4), 5:7, 7:6(4)
Pierre-Hugues Herbert (Francja) - Serhij Stachowski (Ukraina, Q) 2:6, 7:6(2), 6:4
David Goffin (Belgia) - Radu Albot (Mołdawia) 4:6, 6:4, 6:3