WTA Eastbourne: dobre otwarcie Karoliny Woźniackiej. Ashleigh Barty wycofała się

Karolina Woźniacka pokonała Kirsten Flipkens w I rundzie turnieju WTA Premier w Eastbourne. Ashleigh Barty wycofała się, a w jej miejsce do drabinki weszła Mandy Minella.

Karolina Woźniacka Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
W poniedziałek Karolina Woźniacka (WTA 14) rozpoczęła walkę o obronę tytułu w Eastbourne. Na początek Dunka pokonała 6:3, 6:4 Kirsten Flipkens (WTA 81). Mistrzyni Australian Open 2018 obroniła sześć z dziewięciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu szans. Kolejną jej rywalką będzie Andrea Petković.

Turniej dopadła fala wycofań rozstawionych tenisistek. Do Anastasiji Sevastovej (prawe udo), Qiang Wang (plecy) i Julii Görges (choroba żołądkowo-jelitowa) dołączyła Ashleigh Barty (prawe ramię). Australijka w niedzielę zdobyła tytuł w Birmingham. Niepokonana od 12 meczów tenisistka z Ipswich w poniedziałek została 27. liderką rankingu.

Marketa Vondrousova (WTA 16) wygrała 6:2, 6:3 z Saisai Zheng (WTA 43). Czeszka odparła 11 z 13 break pointów i uzyskała sześć przełamań. W II rundzie spotka się z Elise Mertens. Jelena Ostapenko (WTA 35) pokonała 6:4, 6:4 Mihaelę Buzarnescu (WTA 47). Łotyszka w obu setach od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 popełniła 10 podwójnych błędów, ale też zniwelowała dziewięć z 11 break pointów. Następną jej przeciwniczką będzie Sloane Stephens.

Zobacz także - Wimbledon: Kamil Majchrzak gromi na inaugurację eliminacji. Mecz trwał zaledwie 51 minut ZOBACZ WIDEO Wielki turniej tenisowy w Polsce? Wiemy, ile to kosztuje

Daria Gawriłowa (WTA 78) zwyciężyła 6:0, 6:7(2), 7:6(6) Viktoriję Golubić (WTA 83). Szwajcarka z 0:6, 1:4 doprowadziła do trzeciej partii. W niej nie wykorzystała prowadzenia 5:3 i 5-3 w tie breaku. W trwającym dwie godziny i 40 minut meczu miało miejsce dziewięć przełamań, z czego sześć dla Australijki. Su-Wei Hsieh (WTA 29) wygrała 6:3, 4:6, 6:4 z Camilą Giorgi (WTA 41). Włoszka podniosła się z 3:6, 1:4, ale w trzecim secie od 3:2 straciła cztery z pięciu kolejnych gemów. W ciągu dwóch godzin i 13 minut popełniła 16 podwójnych błędów.

Tamara Zidansek (WTA 59) wygrała 4:6, 7:5, 7:5 z Carlą Suarez (WTA 31) po dwóch godzinach i 26 minutach. Mecz był niewiarygodnym dreszczowcem. W pierwszym secie Słowenka roztrwoniła prowadzenie 4:2. W drugiej partii od 3:1 straciła cztery gemy, ale odrodziła się po obronie trzech piłek meczowych. W decydującej odsłonie znów była w opałach. Tym razem podniosła się z 2:5 i odparła kolejne dwa meczbole. W spotkaniu było 17 przełamań, z czego dziewięć dla Zidansek.

Ons Jabeur (WTA 62) zwyciężyła 1:6, 7:6(3), 7:5 Jewgieniję Rodinę (WTA 73). W pierwszym secie Tunezyjka zdobyła tylko 18 punktów, a w trzecim wróciła ze stanu 3:5. W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu zaserwowała 10 asów. W II rundzie Jabeur zagra z Mandy Minellą, która do drabinki weszła w miejsce Barty. Julia Putincewa (WTA 39) prowadziła 5:0 z Danielle Collins (WTA 34), gdy Amerykanka skreczowała z powodu kontuzji pleców.

Jako pierwsza do III rundy awansowała Karolina Pliskova (WTA 3), która pokonała 6:3, 6:3 Margaritę Gasparian (WTA 61). W ciągu 66 minut Czeszka zdobyła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 11 break pointów.

Mecze Eliny Switoliny z Alize Cornet, Łesi Curenko z Zariną Dijas i Barbory Strycovej z Poloną Hercog zostały przerwane z powodu deszczu. W ogóle nie rozpoczęły się spotkania Belindy Bencić z Weroniką Kudermetową i Samanthy Stosur z Sofią Kenin.

Nature Valley International, Eastbourne (Wielka Brytania)

Ons Jabeur (Tunezja) - Jewgienija Rodina (Rosja) 1:6, 7:6(3), 7:5
Daria Gawriłowa (Australia, LL) - Viktorija Golubić (Szwajcaria, LL) 6:0, 6:7(2), 7:6(6)
Łesia Curenko (Ukraina) - Zarina Dijas (Kazachstan) 6:2, 3:0 *do dokończenia
Barbora Strycova (Czechy) - Polona Hercog (Słowenia, Q) 4:3 *do dokończenia

Czy Karolina Woźniacka awansuje do III rundy turnieju WTA w Eastbourne?