Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wimbledon: Program i wyniki kobiet

Niemka Andżelika Kerber będzie bronić tytułu na najsłynniejszych trawnikach świata. W głównej drabince Wimbledonu 2019 zaprezentują się dwie polskie tenisistki - Iga Świątek i Magda Linette.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Andżelika Kerber, mistrzyni Wimbledonu 2018

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów

finał:

sobota, 13 lipca

Simona Halep (Rumunia, 7) - Serena Williams (USA, 11) 6:2, 6:2

półfinał:

czwartek, 11 lipca

Serena Williams (USA, 11) - Barbora Strycova (Czechy) 6:1, 6:2
Simona Halep (Rumunia, 7) - Elina Switolina (Ukraina, 8) 6:1, 6:3

ćwierćfinał:

wtorek, 9 lipca

Serena Williams (USA, 11) - Alison Riske (USA) 6:4, 4:6, 6:3
Barbora Strycova (Czechy) - Johanna Konta (Wielka Brytania, 19) 7:6(5), 6:1
Elina Switolina (Ukraina, 8) - Karolina Muchova (Czechy) 7:5, 6:4
Simona Halep (Rumunia, 7) - Shuai Zhang (Chiny) 7:6(4), 6:1

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 8 lipca

Alison Riske (USA) - Ashleigh Barty (Australia, 1) 3:6, 6:2, 6:3
Serena Williams (USA, 11) - Carla Suarez (Hiszpania, 30) 6:2, 6:2
Barbora Strycova (Czechy) - Elise Mertens (Belgia, 21) 4:6, 7:5, 6:2
Johanna Konta (Wielka Brytania, 19) - Petra Kvitova (Czechy, 6) 4:6, 6:2, 6:4
Elina Switolina (Ukraina, 8) - Petra Martić (Chorwacja, 24) 6:4, 6:2
Karolina Muchova (Czechy) - Karolina Pliskova (Czechy, 3) 4:6, 7:5, 13:11
Simona Halep (Rumunia, 7) - Cori Gauff (USA, Q) 6:3, 6:3
Shuai Zhang (Chiny) - Dajana Jastremska (Ukraina) 6:4, 1:6, 6:2

III runda (1/16 finału):

sobota, 6 lipca

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) 6:1, 6:1
Alison Riske (USA) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 13) 4:6, 6:4, 6:4
Serena Williams (USA, 11) - Julia Görges (Niemcy, 18) 6:3, 6:4
Carla Suarez (Hiszpania, 30) - Lauren Davis (USA, LL) 6:3, 6:3
Barbora Strycova (Czechy) - Kiki Bertens (Holandia, 4) 7:5, 6:1
Elise Mertens (Belgia, 21) - Qiang Wang (Chiny, 15) 6:2, 6:7(9), 6:4
Johanna Konta (Wielka Brytania, 19) - Sloane Stephens (USA, 9) 3:6, 6:4, 6:1
Petra Kvitova (Czechy, 6) - Magda Linette (Polska) 6:3, 6:2

piątek, 5 lipca

Elina Switolina (Ukraina, 8) - Maria Sakkari (Grecja, 31) 6:3, 6:7(1), 6:2
Petra Martić (Chorwacja, 24) - Danielle Collins (USA) 6:4, 3:6, 6:4
Karolina Muchova (Czechy) - Anett Kontaveit (Estonia, 20) 7:6(7), 6:3
Karolina Pliskova (Czechy, 3) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 28) 6:3, 2:6, 6:4
Simona Halep (Rumunia, 7) - Wiktoria Azarenka (Białoruś) 6:3, 6:1
Cori Gauff (USA, Q) - Polona Hercog (Słowenia) 3:6, 7:6(7), 7:5
Shuai Zhang (Chiny) - Karolina Woźniacka (Dania, 14) 6:4, 6:2
Dajana Jastremska (Ukraina) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 7:5, 6:3

II runda (1/32 finału):

czwartek, 4 lipca

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:1, 6:3
Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) 7:6(4), 3:6, 6:1
Alison Riske (USA) - Ivana Jorović (Serbia) 6:2, 6:7(3), 9:7
Belinda Bencić (Szwajcaria, 13) - Kaia Kanepi (Estonia) 6:3, 6:1
Serena Williams (USA, 11) - Kaja Juvan (Słowenia, Q) 2:6, 6:2, 6:4
Julia Görges (Niemcy, 18) - Warwara Flink (Rosja, Q) 6:1, 6:4
Carla Suarez (Hiszpania, 30) - Pauline Parmentier (Francja) 7:6(2), 7:6(4)
Lauren Davis (USA, LL) - Andżelika Kerber (Niemcy, 5) 2:6, 6:2, 6:1
Kiki Bertens (Holandia, 4) - Taylor Townsend (USA) 3:6, 7:6(5), 6:2
Barbora Strycova (Czechy) - Laura Siegemund (Niemcy) 6:3, 7:5
Elise Mertens (Belgia, 21) - Monica Niculescu (Rumunia, WC) 7:5, 6:0
Qiang Wang (Chiny, 15) - Tamara Zidansek (Słowenia) 6:1, 6:2
Sloane Stephens (USA, 9) - Yafan Wang (Chiny) 6:0, 6:2
Johanna Konta (Wielka Brytania, 19) - Katerina Siniakova (Czechy) 6:3, 6:4
Magda Linette (Polska) - Amanda Anisimova (USA, 25) 6:4, 7:5
Petra Kvitova (Czechy, 6) - Kristina Mladenović (Francja) 7:5, 6:2

środa, 3 lipca

Elina Switolina (Ukraina, 8) - Margarita Gasparian (Rosja) 5:7, 6:5 i krecz
Maria Sakkari (Grecja, 31) - Marie Bouzkova (Czechy, LL) 6:4, 6:1
Petra Martić (Chorwacja, 24) - Anastazja Potapowa (Rosja) 3:6, 6:3, 6:4
Danielle Collins (USA) - Anastasija Sevastova (Łotwa, 12) 4:6, 6:4, 6:3
Karolina Muchova (Czechy) - Madison Brengle (USA) 6:3, 6:4
Anett Kontaveit (Estonia, 20) - Heather Watson (Wielka Brytania) 7:5, 6:1
Su-Wei Hsieh (Tajwan, 28) - Kirsten Flipkens (Belgia) 7:6(3), 6:3
Karolina Pliskova (Czechy, 3) - Monica Puig (Portoryko) 6:0, 6:4
Simona Halep (Rumunia, 7) - Mihaela Buzarnescu (Rumunia) 6:3, 4:6, 6:2
Wiktoria Azarenka (Białoruś) - Ajla Tomljanović (Australia) 6:2, 6:0
Polona Hercog (Słowenia) - Madison Keys (USA, 17) 6:2, 6:4
Cori Gauff (USA, Q) - Magdalena Rybarikova (Słowacja) 6:3, 6:3
Karolina Woźniacka (Dania, 14) - Weronika Kudermetowa (Rosja) 7:6(5), 6:3
Shuai Zhang (Chiny) - Yanina Wickmayer (Belgia, Q) 6:3, 6:2
Dajana Jastremska (Ukraina) - Sofia Kenin (USA, 27) 7:5, 4:6, 6:3
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Julia Putincewa (Kazachstan) 6:4, 7:6(3)

I runda:

wtorek, 2 lipca

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Saisai Zheng (Chiny) 6:4, 6:2
Alison van Uytvanck (Belgia) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja) 6:4, 4:6, 6:2
Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) - Christina McHale (USA, LL) 4:6, 6:4, 6:4
Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 26) 6:4, 6:4
Alison Riske (USA) - Donna Vekić (Chorwacja, 22) 3:6, 6:3, 7:5
Ivana Jorović (Serbia) - Lesley Kerkhove (Holandia, Q) 7:6(5), 6:4
Kaia Kanepi (Estonia) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 5:7, 7:5, 6:4
Belinda Bencić (Szwajcaria, 13) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) 6:2, 6:3
Serena Williams (USA, 11) - Giulia Gatto-Monticone (Włochy, Q) 6:2, 7:5
Kaja Juvan (Słowenia, Q) - Kristyna Pliskova (Czechy) 6:4, 2:6, 6:4
Warwara Flink (Rosja, Q) - Paula Badosa (Hiszpania, Q) 6:4, 6:2
Julia Görges (Niemcy, 18) - Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) 7:5, 6:1
Carla Suarez (Hiszpania, 30) - Samantha Stosur (Australia) 6:2, 7:5
Pauline Parmentier (Francja) - Maria Szarapowa (Rosja) 4:6, 7:6(4), 5:0 i krecz
Lauren Davis (USA, LL) - Kateryna Kozłowa (Ukraina) 6:3, 6:2
Andżelika Kerber (Niemcy, 5) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:4, 6:3

Kiki Bertens (Holandia, 4) - Mandy Minella (Luksemburg) 6:3, 6:2
Taylor Townsend (USA) - Arina Rodionowa (Australia, Q) 6:2, 6:3
Laura Siegemund (Niemcy) - Katie Swan (Wielka Brytania, WC) 6:2, 6:4
Barbora Strycova (Czechy) - Łesia Curenko (Ukraina, 32) 6:3, 6:2
Elise Mertens (Belgia, 21) - Fiona Ferro (Francja) 6:2, 6:0
Monica Niculescu (Rumunia, WC) - Andrea Petković (Niemcy) 2:6, 6:2, 7:5
Tamara Zidansek (Słowenia) - Eugenie Bouchard (Kanada) 6:3, 5:7, 8:6
Qiang Wang (Chiny, 15) - Wiera Łapko (Białoruś) 6:2, 6:2
Sloane Stephens (USA, 9) - Timea Bacsinszky (Szwajcaria) 6:2, 6:4
Yafan Wang (Chiny) - Tereza Martincova (Czechy, Q) 6:2, 7:5
Katerina Siniakova (Czechy) - Jekaterina Aleksadrowa (Rosja) 2:6, 6:1, 6:1
Johanna Konta (Wielka Brytania, 19) - Ana Bogdan (Rumunia, Q) 7:5, 6:2
Amanda Anisimova (USA, 25) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:3, 6:3
Magda Linette (Polska) - Anna Kalinska (Rosja, Q) 6:0, 7:6(9)
Kristina Mladenović (Francja) - Witalia Diaczenko (Rosja) 7:5, 6:7(4), 6:2
Petra Kvitova (Czechy, 6) - Ons Jabeur (Tunezja) 6:4, 6:2

poniedziałek, 1 lipca

Elina Switolina (Ukraina, 8) - Daria Gawriłowa (Australia) 7:5, 6:0
Margarita Gasparian (Rosja) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 6:4, 6:4
Marie Bouzkova (Czechy, LL) - Mona Barthel (Niemcy) 6:3, 6:3
Maria Sakkari (Grecja, 31) - Bernarda Pera (USA) 7:6(4), 6:3
Petra Martić (Chorwacja, 24) - Jennifer Brady (USA) 3:6, 6:3, 6:4
Anastazja Potapowa (Rosja) - Jil Teichmann (Szwajcaria) 2:6, 6:4, 6:1
Danielle Collins (USA) - Zarina Dijas (Kazachstan) 6:3, 7:5
Anastasija Sevastova (Łotwa, 12) - Kristie Ahn (USA, Q) 6:3, 6:4
Madison Brengle (USA) - Marketa Vondrousova (Czechy, 16) 6:4, 6:4
Karolina Muchova (Czechy) - Aleksandra Krunić (Serbia) 7:5, 6:2
Heather Watson (Wielka Brytania) - Caty McNally (USA, Q) 7:6(3), 6:2
Anett Kontaveit (Estonia, 20) - Shelby Rogers (USA) 6:0, 3:6, 6:4
Su-Wei Hsieh (Tajwan, 28) - Jelena Ostapenko (Łotwa) 6:2, 6:2
Kirsten Flipkens (Belgia) - Dalila Jakupović (Słowenia) 6:1, 6:3
Monica Puig (Portoryko) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 5:7, 6:4, 7:5
Karolina Pliskova (Czechy, 3) - Lin Zhu (Chiny) 6:2, 7:6(4)

Simona Halep (Rumunia, 7) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:4, 7:5
Mihaela Buzarnescu (Rumunia) - Jessica Pegula (USA) 6:4, 6:4
Wiktoria Azarenka (Białoruś) - Alize Cornet (Francja) 6:4, 6:4
Ajla Tomljanović (Australia) - Daria Kasatkina (Rosja, 29) 6:3, 6:1
Madison Keys (USA, 17) - Luksika Kumkhum (Tajlandia) 6:3, 6:2
Polona Hercog (Słowenia) - Viktoria Kuzmova (Słowacja) 4:6, 7:6(5), 7:5
Cori Gauff (USA, Q) - Venus Williams (USA) 6:4, 6:4
Magdalena Rybarikova (Słowacja) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 10) 6:2, 6:4
Karolina Woźniacka (Dania, 14) - Sara Sorribes (Hiszpania) 5:4 i krecz
Weronika Kudermetowa (Rosja) - Ysaline Bonaventure (Belgia, Q) 6:2, 6:4
Yanina Wickmayer (Belgia, Q) - Rebecca Peterson (Szwecja) 6:4, 6:3
Shuai Zhang (Chiny) - Caroline Garcia (Francja, 23) 6:4, 6:0
Sofia Kenin (USA, 27) - Astra Sharma (Australia) 6:4, 6:2
Dajana Jastremska (Ukraina) - Camila Giorgi (Włochy) 6:3, 6:3
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Iga Świątek (Polska) 6:2, 7:6(3)
Julia Putincewa (Kazachstan) - Naomi Osaka (Japonia, 2) 7:6(4), 6:2

Zobacz także:
Wimbledon: Hurkacz i Majchrzak poznali rywali. Federer i Nadal w jednej połówce
Wimbledon: Świątek i Linette poznały przeciwniczki. Możliwy mecz Polki z Osaką

ZOBACZ WIDEO Iga Świątek może znowu zaskoczyć. Nadzieje są bardzo duże

Czy Andżelika Kerber obroni tytuł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×