Tenis. Wimbledon 2019: trwa zwycięska passa Ashleigh Barty. Andżelika Kerber w II rundzie

Ashleigh Barty i Andżelika Kerber bez problemów zameldowały się w II rundzie Wimbledonu 2019. Australijka jest niepokonana od 13 spotkań. Pierwszy mecz wygrała również Sloane Stephens.

Ashleigh Barty Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
Ashleigh Barty po raz pierwszy przystąpiła do wielkoszlemowej imprezy jako liderka rankingu. W I rundzie Wimbledonu Australijka wygrała 6:4, 6:2 z Saisai Zheng (WTA 43) i jest niepokonana od 13 meczów. Tenisistka z Ipswich triumfowała w Rolandzie Garrosie i Birmingham. W pierwszym secie meczu z Chinką wyszła na 3:0, by stracić trzy gemy z rzędu, ale to nie odebrało jej pewności siebie. Uzyskała przełamanie do zera na 6:4. W drugiej partii znów odskoczyła na 3:0 i tym razem nie pozwoliła rywalce na wyrównanie. W ósmym gemie wykorzystała drugą piłkę meczową.

W trwającym 76 minut meczu Barty zdobyła 25 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 15 z 17 przy siatce. Odparła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z siedmiu okazji na przełamanie. Australijka posłała 16 kończących uderzeń i popełniła 20 niewymuszonych błędów. Zheng miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki.

W II rundzie Barty zmierzy się z Alison van Uytvanck (WTA 58), która zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:2 Swietłanę Kuzniecową (WTA 104). Belgijka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:4, 4:1, ale straciła pięć gemów z rzędu. Decydującą odsłonę rozpoczęła od oddania podania, ale później uzyskała trzy przełamania. Kuzniecowa, mistrzyni US Open 2004 i Rolanda Garrosa 2009, czwarty kolejny start w wielkoszlemowej imprezie zakończyła na I rundzie. Był to jej 16. występ w Londynie.

Broniąca tytułu Andżelika Kerber (WTA 5) pokonała 6:4, 6:3 Tatjanę Marię (WTA 65). W ciągu 81 minut była liderka rankingu wykorzystała siedem z 11 break pointów. Naliczono jej 22 kończące uderzenia i 19 niewymuszonych błędów. Maria miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek. Kolejną rywalką Kerber będzie Lauren Davis (WTA 95), która wróciła z 0:2 w pierwszym secie i zwyciężyła 6:3, 6:2 Katerynę Kozłową (WTA 66).

Sloane Stephens (WTA 9) wygrała 6:2, 6:4 z Timeą Bacsinszky (WTA 91). W ciągu 68 minut Amerykanka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Zanotowano jej 25 kończących uderzeń i 22 niewymuszone błędy. Szwajcarce naliczono cztery piłki wygrane bezpośrednio i 15 pomyłek. W II rundzie Stephens spotka się z Yafan Wang (WTA 57), która pokonała 6:2, 7:5 Terezę Martincovą (WTA 138). W drugiej partii Chinka wróciła z 3:5 i obroniła trzy piłki setowe.

Qiang Wang (WTA 15) w 59 minut pokonała 6:2, 6:2 Wierę Łapko (WTA 106). Chinka zgarnęła 20 z 25 punktów przy własnym pierwszym serwisie i wykorzystała cztery z 11 break pointów. Elise Mertens (WTA 21) w 48 minut rozbiła 6:2, 6:0 Fionę Ferro (WTA 100). Belgijka zdobyła 55 z 80 rozegranych punktów. Naliczono jej 16 kończących uderzeń i osiem niewymuszonych błędów. Francuzka miała osiem piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek. Barbora Strycova (WTA 54) zgarnęła 25 z 28 punktów przy własnym pierwszym podaniu i wygrała 6:3, 6:2 z Łesią Curenko (WTA 33).

Kaia Kanepi (WTA 76) zwyciężyła 5:7, 7:5, 6:4 Stefanie Vögele (WTA 97) po dwóch godzinach i 21 minutach. Estonka zdobyła 22 z 31 punktów przy siatce i wykorzystała siedem z 16 break pointów. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 62 kończących uderzeń i 61 niewymuszonych błędów. Szwajcarka miała 23 piłki wygrane bezpośrednio i 36 pomyłek. Katerina Siniakova (WTA 38) pokonała 2:6, 6:1, 6:1 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 45). W ciągu 93 minut Czeszka zgarnęła 13 z 14 punktów przy siatce i zamieniła na przełamanie osiem z 15 okazji.

Harriet Dart (WTA 182) zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:4 Christinę McHale (WTA 108) po dwóch godzinach i 19 minutach. W meczu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla Brytyjki. Reprezentantka gospodarzy zdobyła 15 z 20 punktów przy siatce. Monica Niculescu (WTA 111) wróciła z 0:2 w trzecim secie i wygrała 5:7, 7:5, 6:4 z Andreą Petković (WTA 69).

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)